LIONS stovykla „Gyvenimas - tai...“ Vilkaviškyje subūrė jaunimą iš trijų žemynų

Marijampolė
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Suskristi į Lietuvą iš įvairių pasaulio šalių ir vykdyti socialinį projektą Vilkaviškio gatvėse ar rengti socialinę akciją Kybartų vaikų globos namuose?

Taip, paaugliams iš įvairių žemynų tai atrodo vertinga patirtis – liepos pabaigoje jie susirinko į Vilkaviškio rajoną, kur prasidėjo visuomeninių Lietuvos LIONS klubų organizuojama tarptautinė stovykla „Life is...“ (Gyvenimas – tai...).

Į Vilkaviškį atkeliavo beveik 20 jaunuolių iš tolimųjų šalių – Brazilijos, Indijos, Izraelio, bei dar dešimties Europos valstybių: Austrijos, Italijos, Ispanijos, Vokietijos, Danijos, Prancūzijos, Belgijos, Suomijos, Olandijos ir Vengrijos.

„Stovyklos metu noriu padėti jaunimui suprasti, kokią iš tikrųjų naudą visuomenei suteikia visuomeninė veikla. Padėti jiems išmokti atkreipti dėmesį į tai, kaip jaučiasi aplinkiniai, su kokiomis problemomis jie susiduria. Ir kaip mes galime padėti tiems, kuriems gyvenime ne taip sekasi. Todėl ir stovyklos veiklos, be pramogų, yra orientuotos į socialinę perspektyvą, kad galėtume pamatyti realius Lietuvos pavyzdžius ir lyginant situacijas įvairiose pasaulio šalyse ne tik tobulinti savo asmeninius įgūdžius, bet ir sugeneruoti bent keletą socialinių problemų sprendimo idėjų, kurios galbūt įstrigs jaunųjų dalyvių atmintyje ir paskatins imtis veiksmų ateityje“, - pasakoja didžiausios pasaulyje klubinės labdaros organizacijos LIONS tarptautinės stovyklos Lietuvoje vadovė Greta Gelgotaitė.

Kiekvienas stovyklos užsiėmimas skatina tarpkultūrinį mokymąsi bei pasikeitimą gerosiomis patirtimis. Jaunuoliai turi kiekvienos dienos tikslą: identifikuoti socialinės lygybės problemas ir skleisti socialinės lygybės žinutę visuomenėje; atpažinti stereotipus, kurie lemia mūsų nuomonę apie kitas šalis, ir iš jų išsilaisvinti; mokytis reflektuoti gyvenimo patirtis kūrybiškais būdais.

Prieš susirinkdami į Vilkaviškį, visą savaitę jaunuoliai gyveno priimančiose lietuvių šeimose Mažeikiuose, Kėdainiuose, Ukmergėje, Vilniuje ir Kaune.

„Gyvendami priimančiose šeimose jaunuoliai pamato, kaip vyksta įprastas gyvenimas: ką vietiniai žmonės veikia, ką valgo, kuo domisi. Pabuvimas šeimoje leidžia sugerti žinias apie tą šalį, suprasti draugystę, matyti šeimos gyvenimą – tai suteikia kolorito. Vien tik stovyklos aplinkoje negalėtume to duoti“, - pasakoja tarptautinių LIONS stovyklų koordinatorius Tomas Grigas.

LIONS stovyklos orientuotos į jaunimo savivokos ir tapatumo skatinimą, gyvenimo įvairovės suvokimą.

„Jaunuoliams svarbu plėsti ribas, kad gyvenimas yra ne tik tai, jog esi saugus, mylimas ir globojamas tėvų. Ne visiems visada taip būna. Tad įtraukiame jaunimą į socialines veiklas – jie prisideda įrengiant socialines patalpas, dažo sienas ir kt. Per žaidimus ir kūrybines veiklas kalbėsime apie jaunimo savivoką. Vilkaviškyje jaunuoliai kurs projektėlį, kurio metu apklaus praeivius“, - pasakoja T.Grigas.

Be socialinių iniciatyvų, jaunuolių laukia ir pramogos – ekskursijos į Vilnių, Trakus, Nidą, Palangą. Per įvairius žaidimus stovyklose jaunuoliai susipažįsta su Lietuvos istorija, kultūra, šalies išskirtinumu ir vertybėmis.

Be Vilkaviškyje vykstančios tarptautinės stovyklos, tarptautinė LIONS jaunimo stovyklų mainų programa apima daug daugiau – šiais metais daugiau kaip 30 jaunuolių iš Lietuvos išvyko į JAV, Taivanį, Indiją, Japoniją, Kanadą ir 13 Europos šalių, kur dalyvauja ten rengiamose jaunimo stovyklose.

„Be galo įdomu kalbėtis su jaunuoliais iš Brazilijos, Indijos, Afrikos, pamatyti jų pasaulėžiūrą. Tokios stovyklos duoda postūmį, kad pasaulis platus ir aš esu to pasaulio vaikas, pilnavertis pilietis, nei geresnis, nei blogesnis už kitų šalių vaikus. Grįžę iš tarptautinių stovyklų jaunuoliai pradeda spinduliuoti daug didesniu pasitikėjimu, išsiplečia jų suvokimas – kas yra gyvenimas. Tarptautinės stovyklos skatina ryškų jaunuolių asmenybės augimą. Jie išmoksta geriau rūpintis savimi. Atsiranda naujos draugystės, kurios tęsiasi ilgai po stovyklų“, - pasakoja T.Grigas.

LIONS organizuoja ir tarptautines stovyklas specialiųjų poreikių turintiems jaunuoliams – sergantiems diabetu ar turintiems judėjimo negalią.

Šiuo metu daugiau kaip 20-yje Lietuvos miestų veikia 34 LIONS klubai su daugiau kaip 670 narių. Jų narystės mokestis leidžia finansuoti tarptautines jaunimo mainų stovyklas.

Apie LIONS

LIONS yra didžiausia visuomeninė klubinė organizacija pasaulyje, savo veiklą pradėjusi Čikagoje 1917 m. Šiandien LIONS judėjimas vienija apie 1,4 milijono žmonių, kurie priklauso 46 tūkst. klubų 202-jose pasaulio šalyse. Tarp jų – 34 Lietuvos LIONS klubai su daugiau kaip 670 narių. LIONS judėjimas – tai pagalba bendruomenėms, parama žmonėms, lyderių ugdymas, bendravimas ir bendradarbiavimas. LIONS judėjimas veikia penkiomis strateginėmis kryptimis: teikia pagalbą turintiems regėjimo negalią, padeda sergantiems diabetu ir onkologinėmis vaikų ligomis, mažina skurdą pasaulyje ir rūpinasi aplinkos apsauga. Pernai Lietuvos LIONS klubai suteikė paramos už daugiau kaip 1,5 mln. eurų. Šis skaičius kasmet auga.