Angle down Atgal

Lionginas Abarius: „Tegu per amžius skamba daina“

Liongino Abariaus kūrybos vakaras Vievyje.

Platus Maestro mostas.
Platus Maestro mostas.

„Lenkiuosi jums. Jūs - mano gyvenimo prasmė, didžioji meilė ir didžioji mano gyvenimo pratęsimo garantija“ – taip 2018 m. profesorius Lionginas Abarius kreipėsi į Vievyje vykusio chorų festivalio-konkurso „Mūsų dainose“ dalyvius.

Ovacijos, gėlės ir „Lietuva brangi“, ypatingai suskambėjusi, kai įtaigiems ir išraiškingiems Maestro rankų mostams pakluso jungtinis kelių šimtų dainininkų choras. Šiemet kompozitorius, choro dirigentas, pedagogas profesorius Lionginas Abarius švenčia 90 metų sukaktį. Vieviečiai ir projekto dalyviai didžiuojasi, kad turėjo galimybę šia proga susitikti su Maestro, jį pasveikinti ir pagerbti.

Praėjusį savaitgalį Vievyje vyko šventinis vakaras „Susipažinkime – Kompozitorius“, skirtas jubiliejų švenčiančiam profesoriui Lionginui Abariui ir jo chorinei kūrybai. Tai vienas iš projekto „Chorų festivalis-konkursas „Mūsų dainose“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės, renginių. Šeši chorai iš Vilniaus, Kaišiadorių, Elektrėnų, Vievio su džiaugsmu priėmė kvietimą parengti Kompozitoriaus kūrinių programą ir dalyvauti šventiniame koncerte.

Sutiktas džiaugsmingais plojimais ir sveikinimais Maestro visa vakarą buvo šalia choristų – dirigavo savo dainas, dainininkams dalijo komplimentus, žarstė sąmojį, prisiminė ypatingus savo kūrybinio gyvenimo momentus ir nuolat šypsojosi. „Nesvarbu, kad turi šimtą procentų talento. Vis tiek dar turi būti ir šimtas procentų darbo. Gyvas ir akivaizdus to pavyzdys – mano Tėtė“ – su švelnumu ir meile kalbėjo vakare dalyvavusi maestro dukra Daina Abariūtė-Lazauskienė, muzikos pedagogė, choro „Indraja“ vadovė.

Koncerto metu skambėjo choriniai Liongino Abariaus kūriniai – harmonizuotos liaudies dainos, originalūs kūriniai pagal Maironio, P. Širvio, A. Miškinio, R. Katinaitės-Lumpickienės, M. Kudarauskaitės, J. Šėlos eiles, kuriuos atliko Vilniaus mokytojų namų moterų choras „Aidas“ (vadovė Lina Mačiulienė), Vilniaus Karoliniškių mišrus choras „Libro“ (vadovė Lilijana Zarankienė), Uteniškių kraštiečių choras „Indraja“ (vadovė Daina Abariūtė-Lazauskienė), Kaišiadorių kultūros centro moterų choras „Nona“ (vadovė Jurgita Jašauskienė) ir mišrus choras „Do diez“ (vadovės Sandra Čereškevičienė ir Laima Mažuolytė), Elektrėnų kultūros centro vokalinis moterų ansamblis „Eldija“ (vadovė Asta Balnionytė-Grajevskė), Vievio kultūros centro kamerinis choras „Con moto“ (vadovė Audronė Stepankevičiūtė).

Kiekvienas choras kaip kolektyvui svarbų įvykį prisimins šįvakar atliktas dainas diriguojant Maestro. Chorai pagerbė ir profesoriaus sūnaus – kompozitoriaus ir pianisto Gintauto Abariaus - Šviesų atminimą atlikdami jo kūrinį, o sesuo Daina chorų vadovams padovanojo brolio kūrinių kompaktinę plokštelę. Vakaro pabaigoje ir choristai, ir publika susibūrė į darnų jungtinį chorą, linkėjusį jubiliatui „Ilgiausių metų“, kartojusį įsimintiniausias vakaro dainas.

O paskui – nuotraukos ir nesibaigiantys pokalbiai su Maestro… „Kodėl vieni dirigentai viską daro teisingai, bet jų kuriama muzika nevirpina širdies? O Abarius... „Dainorėliai, jūs mano, aš dėl jūsų gyvenu, pas jus su daina ateinu. Daina – didžioji mano gyvenimo meilė“, – sako profesorius. [„Dokumentinėje apybraižoje „Dainos galia“ – prof. L. Abariaus kelias į muziką“, LRT.lt, 2019.01.10].
Audronė Stepankevičiūtė,

Projekto „Chorų festivalis-konkursas „Mūsų dainose“ vadovė

Moterų choras „Nona“.
Moterų choras „Nona“.

Šiltas susitikimas

Labai gražus rugsėjo 22 – osios vakaras, tapęs ir Kaišiadorių kultūros centro moterų choro ,,NONA“ sezono pradžia. Tai – prof. Liongino Abariaus Maestro 90-čiui paminėti skirtas vakaras.

Buvo be galo smagu renginyje matyti ir patį Profesorių, ir chorus iš kitų Lietuvos vietovių. Labai šiltas ir nepaprastas susitikimas - skambėjo vien Liongino Abariaus dainos. O jis dar ir padirigavo! Ir pasakė daug gražių pagyrimų moterims! Džiaugiamės dalyvę tokioje istorinėje šventėje. Ilgiausių metų gerbiamam Maestro Lionginui Abariui!
Jurgita Jašauskienė Choro ,,Nona“ vadovė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite