Angle down Atgal

Linksmos tradicinės Joninės Linkmenyse

Joninių šventė - širdies šventė, kuri mus puošia, skelbia šviesiausios nakties šviesą, ragina susimąstyti. Juk tik šios nakties vidurnakčio tyloj galima rasti išminties žiedą, kuris sako: pažiūrėk, kas tu esi, gal tu esi daugiau, negu matai, jauti, užuodi, ar gali paliesti. Galbūt, tokia naktis tai užuomina, kad viskas praeina ir galiausia lieki tik tu pats. Todėl mes šiandien ir kvietėme švęsti švariai, su meile, su šiluma, su šypsena, su gerais ketinimais.

Joninės Linkmenyse kasmet privilioja gausų būrį dalyvių, pasirengusių ilgai nemiegoti ir iš širdies pasilinksminti. Į šventę šįmet atvyko pop grupė iš Dzūkijos sostinės Alytaus ,,Vizitas”, kuri savo dainomis, muzika, įdomiu bendravimu, abejingo nepaliko nei vieno.
Joninės – visus džiuginanti šventė, bet vis tik per šią šventę didžiausias dėmesys skiriamas šio vardo savininkams. Sveikinimo žodį tarė seniūnas Jonas Alekna irgi nešiojantis patį tinkamiausią šios dienos šventei - Jono - vardą. Šventėje dalyvavęs Ignalinos rajono mero pavaduotojas Juozas Rokas sveikino visus susirinkusius, šilčiausius linkėjimus skyrė varduvininkams, taip pat priminė šios šventės svarbą ir papročius.
Joninių nakties šventę kvietėme švęsti taip, kaip švęsdavo mūsų senoliai: pynėme vainikus, vainikavome varduvininkus, deginome laužą, ieškojome paparčio žiedo, skambėjo muzika, dainavome ir šokome, prisiminėme šios nakties papročius, kvietėme jų laikytis.

Neprailgo vakaras nė vienam atėjusiam: vieni klausėsi dainų, bendraudami su kaimynais ar draugais, kiti šoko, ar gėrėjosi tautodailininkės Vladės Adomavičienės darbų paroda ir vaišinosi jos kepta namine duona.
Ir saulei trumpam pasislėpus, skambėjo muzika ir dainos, šokio sūkury sukosi poros, degė joninių laužas pražydo ir simbolinis paparčio žiedas.

Joninių nakties stebuklais visus kvietėme tikėti, šokti ir linksmiems būti, savo laimę išsiburti, per laužą peršokti, nuogiems rasoj pasivolioti, saulę pasitikus pasveikinti ir naujų jėgų pasisėmus grįžti prie darbų, kuriuos dar liko nudirbti ir kitų švenčių linksmybių sulaukti.

Esame dėkingi visiems atėjusiems ir šventėje aktyviai dalyvavusiems, šventei pasiruošti padėjusiems, parodą parengusiai Vladei Adomavičienei ir ypatinga padėka ištvermingiems grupės ,,Vizitas“ muzikantams.

Linkmenų kaimo bendruomenė, vykdydama Ignalinos VVG finansuojamą projektą ,,Šventės vieniją bendruomenę‘‘, nupirko 30 sulankstomų lauko suolelių, kurių patogumą išbandė į šventę atėjusieji, ir pasikvietė linksmą pop grupę ,,Vizitas‘‘. Tik tokių projektų dėka pajuntama, tikra šventinė nuotaika, kuri ir vienija bendruomenę.

Ignalinos kultūros ir sporto centro
Linkmenų padalinio laisvalaikio organizatorė Marytė Alesionkienė.

Ignalinos rajono Linkmenų kaimo bendruomenės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite