Angle down Atgal

Linkmenyse išlydėti gandrai

Puoselėti tradicijas svarbu. Jau gražia tradicija tapo, atsisveikinant su vasara, organizuoti linksmą vakarą – koncertą „Išlydėkime išskrendančius gandrus“.

Lietuviams gandrai – šventi paukščiai. Sakoma, kad gandras atneša laimę, apsaugo nuo gaisro, krušos. Kasmet, artėjant rudeniui, žmogus turi daug darbų , o svarbiausias iš jų –  javapjūtė. Jai  besibaigiant sulaukiame ir rugpjūčio 24-osios, Šv. Baltramiejaus, liaudyje vadinamos gandrų išskridimo diena. Šią dieną lietuviai nuo seno turėjo paprotį švęsti: vyrai susirinkdavo aptarti derliaus, moterys pagamindavo paskutinius pavakarius, nes dienos jau gerokai sutrumpėję. Visi pastebime vėjyje besiplaikstančius voratinklius, nuolatos grojančius žiogus, ore ratus besukančias kregždes, laukuose besibūriuojančius gandrus. Gandrai pirmieji palieka gimtinę.

Linkmenyse  prisimenami ir visiems primenami šios šventės papročiai. Kaip ir kasmet šią šventę lyriškomis dainomis pradėjo estradinės ir liaudiškos muzikos ansamblis „Bijūnai“ iš Ginučių. Jie žiūrovus pradžiugino nauja programa. Algio Gaižučio ir Karolio Orlausko atliekamos dainos abejingo nepaliko nė vieno atėjusio į šią šventę. Jautrios, jausmingos ir labai prasmingos skambėjo  dainos: apie prabėgusią vasarą, išskridusius gandrus, žmogaus dalią ir gyvenimo kelią,  gimtąjį sodžių, meilę tėvams. Vakaro metu skambėjo ir dvi naujai sukurtos Algio Gaižučio dainos mūsų kraštiečio poeto Juozapo Kardelio žodžiais.

Šventėje dalyvavo ir pats poetas Juozapas Kardelis su savo sūnumi Nagliu Kardeliu. Poetas skaitė savo naujas eiles, o ypač dėkojo ansamblio dalyviams už dėmesį jo poezijai ir naujas dainas. Dėkojo Algiui už kūrybingumą, kompozitorinius gabumus, o Karoliui už nuostabų balsą ir talentingą atlikimą dainų.

Savo romansais vakaro dalyvius džiugino Ritos Dervinienės ir Vinco Kliuko duetas. Visada laukiami, visų mylimi, savo romantinėmis dainomis  jie praturtino vakarą – koncertą.

Mūsų seniūnijos seniūnas Jonas Alekna pasidžiaugė prasminga švente, padėkojo visiems dalyviams ir žiūrovams, kurie nepabūgo siaučiančio viruso ir atėjo į šventę, kuri šįmet vyko jaukiame seniūnijos kiemelyje. Nuoširdūs žodžiai, kaip pati didžiausia padėka, buvo skirti visiems atlikėjams ir vakaro dalyviams.

Pasidžiaugti norisi ir mūsų daugelio švenčių metraštininko, kino operatoriaus ir  režisieriaus, fotografo, dokumentinių filmų kūrėjo ir nuoširdaus žmogaus Eugenijaus Ostašenkovo indėliu į šį renginį. Šis be galo talentingas žmogus  yra nufilmavęs daugelį organizuotų švenčių ir mūsų krašto įdomių žmonių bei vietovių. Filmuotą medžiagą, jau kaip dokumentinį filmą, visada padovanoja mums. Tariu ačiū už visus padovanotus filmus, nuotraukas, už surastą laiką atvykti pas mus į renginius.

Po renginio dar kartą norisi padėkoti visiems atlikėjams ir dalyviams, šokusiems ir dainavusiems žiūrovams, seniūnui Jonui Aleknai, poetui Juozapui Kardeliui, fotografui ir operatoriui Eugenijui Ostašenkovui, už dovanėles  atlikėjams  – Ignalinos kultūros ir sporto centrui.

Tą šiltą vasaros vakarą išlydėjom gandrus, žinodami, kad jie visada sugrįžta į savo namus. Mes jų lauksime sugrįžtančių į savo lizdus. Praturtinom savo sielas jausmingomis dainomis ir eilėmis. Atsisveikinom su vasara, iki kitų metų atsisveikinom su gražias tradicijas puoselėjančia švente.   

Tariu nuoširdų ačiū visiems vakaro dalyviams ir žiūrovams.

IKSC Linkmenų padalinio laisvalaikio organizatorė M. Alesionkienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite