Angle down Atgal

Link modernumo: Šiauliuose atsiras daugiau elektromobilių įkrovimo stotelių

Iki metų pabaigos Šiauliai turėtų džiaugtis didesniu elektromobilių įkrovimo stotelių skaičiumi. Pernai Tarybai patvirtinus sąrašą vietų, kur numatyta galimybė įrengti tokias stoteles, pagaliau sulaukta ir verslo susidomėjimo bei investicijų. Dar šiemet gyventojai savo elektromobilius galės įkrauti jau 5 vietose.

Šiaulių miesto savivaldybė praeitais metais nusprendė nedalyvauti ES projekte, kuriame buvo numatyta įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles ir vartotojams užtikrinti nemokamą transporto priemonių įkrovimą iki 30 min. ateinančius trejus metus. Tiesa, nei Savivaldybė, nei miestiečiai nieko neprarado, mat šiemet iniciatyvos ėmėsi verslininkai. Jie kartu su Savivaldybe pasirašė sutartį ir įsipareigojo per artimiausius 6 mėnesius įrengti tris elektromobilių įkrovimo aikšteles ir užtikrinti nemokamą įkrovimą iki 30 min.

Šiuo metu mieste yra dvi vietos, kur galima įkrauti elektromobilius. Jose per dieną kol kas apsilanko iki penkių elektromobilių. Tikimasi, kad, įrengus daugiau stotelių, elektromobilių skaičius mieste augs. Numatyta, kad stotelės atsiras šiose vietose: prie Prisikėlimo aikštės, prekybos centrų "Tilžė" ir "Akropolis".

Vicemeras džiaugiasi, kad naujos technologijos po truputį žengia į Šiaulius, o komercine veikla, kaip ir turėtų būti, užsiima ne Savivaldybė, o verslo atstovai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite