Angle down Atgal

Ligoninės vadovė Č. Špūrienė: „Labai svarbu, kad darbuotojai būtų pasiskiepiję stiprinančiąją doze“

Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojai aktyviai skiepijami trečiąja sustiprinančiąja vakcinos nuo COVID-19 doze. Nuo rugsėjo 9-osios dienos, kai paskiepyti pirmieji medikai, kasdien skiepijasi per 30 darbuotojų. Ligoninės administracijos sprendimu pirmiausia buvo sudarytos sąlygos paskiepyti dirbantiems priešakinėse linijose su COVID-19 sergančiais pacientais. Pasiskiepijus COVID-19 liga sergančiųjų ir dažnai su šiais pacientais turinčių sąlytį skyrių medikams, aktyviai skiepijasi ir kituose skyriuose dirbantys medikai bei kitų specialybių ligoninėje dirbantys darbuotojai. Nuspręsta, kad ligoninėje gali skiepytis ir darbuotojų šeimų nariai, ligoninėje ir jos padaliniuose gydomi pacientai.

Pasiskiepijusi jaučiasi saugiau

Trečiajai stiprinančiajai vakcinos dozei medikai registruojasi patys, skambindami į ligoninės skiepų kabinetą arba ligoninės elektronine registracija, ir laukia eilės. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorė Česlova Špūrienė, praėjus keturiems mėnesiams po antrosios vakcinos dozės, taip pat su nekantrumu laukė, kada ateis eilė skiepytis trečiąją sustiprinančiąją doze. Gydymo įstaigos vadovė puikiai jautėsi po pirmųjų dviejų skiepų, tad ir dabar įsitikinusi, kad šalutinio vakcinos poveikio išvengs.

„Labai svarbu, kad ligoninės darbuotojai, o ypač medikai, kuriems kasdieną tenka bendrauti ir rūpintis gausiu pacientų būriu, būtų pasiskiepiję trijomis dozėmis. Tokiu būdu ne tik patys apsisaugotų nuo klastingo viruso, apsaugotų savo bendradarbius, pacientus, bet ir neplatintų ligos šeimose, už ligoninės ribų. Didelis iššūkis medicinos sistemai gali būti COVID-19 atmainos. Jau žinome, kad vakcinacija ir revakcinacija stiprinančiąją doze yra pačios efektyviausios priemonės apsisaugoti nuo sunkių šios ligos formų. Stiprinančioji vakcinos dozė gali 3 kartus sumažinti riziką užsikrėsti COVID-19 sukėlėju bei naująja viruso omikron atmaina“, – sako Č. Špūrienė ir ragina visus nebedelsti, nes pasiskiepijusi jaučiasi daug saugiau. Ypač dabar, kai plinta naujoji koronaviruso atmaina omicron.

Mokslininkai siekia išsiaiškinti, koks yra po skiepo ar persirgus organizme susidariusių antikūnų poveikis omikron viruso atmainai. Pateikti preliminarūs vakcinos efektyvumo tyrimo rezultatai parodė, kad prieš omikron viruso atmainą vakcinos veiksmingumas yra mažesnis, lyginant su delta atmainos sukelta infekcija asmenims, skiepytiems dvejomis vakcinos dozėmis. Tačiau vakcinos veiksmingumas nuo omikron sukeltos infekcijos buvo panašus į veiksmingumą vertintą tarp asmenų, kuriems buvo delta atmainos sukelta infekcija ir jie buvo skiepyti stiprinamąja vakcinos doze.

Trečias skiepas nekelia abejonių

Ligoninės medikai skiepijami gamintojo „Biontech & Pfizer” „Comirnaty“ vakcina. Šiuo metu trečiąją stiprinančiąja vakcinos doze paskiepyta 911 ligoninės medikų. Infekcijų kontrolės skyriaus vyriausioji infekcijų kontrolės specialistė Ieva Alšauskaitė, pavaduotoja atsakingos už vakcinacijos proceso organizavimą ligoninėje, sakė, kad trečiąja palaikomąja doze gali skiepytis asmenys, kurie skiepijosi nuo COVID-19 ligos ne mažiau kaip prieš 120 arba 180 dienų. Stiprinančioji vakcinos dozė gali būti skiriama ir anksčiau, praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms nuo antros vakcinos dozės suleidimo dienos, jeigu asmuo serga lėtinėmis imunitetą slopinančiomis ligomis arba pacientui yra taikomas imuninę sistemą slopinantis medikamentinis gydymas, tačiau tuomet vakcinacija vykdoma gydančio gydytojo sprendimu.

Infekcijų kontrolės skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Dalia Grigorjevienė, kasdien skiepijanti ligoninės darbuotojus ir jų artimuosius, džiaugiasi, kad aktyviai skiepijasi ir darbuotojai, ir jų šeimos nariai. Darbuotoja didžiuojasi tuo, kad vis dar pavyksta pratęsti ligoninėje susiformavusią gerosios praktikos vakcinacijos tradiciją išvengti organizacinių vakcinacijos nesklandumų kai, neatvykus vakcinuotis užsiregistravusiam asmeniui, reikia išpilti vakcinos dozes.

Neabejodami vakcinacijos nauda trečiuoju skiepu skiepijasi ligoninės medikai. Ir tai suprantama, nes nuolat tenka dirbti su pacientais, kurie įtariami užsikrėtę koronavirusu arba serga COVID-19 liga. Kad svarbi palaikančioji vakcinos dozė rodo patirtis, nes tarp tų, kurie pirmieji skiepijosi ir nespėjo revakcinuotis stiprinančiąją doze, yra pakankamai sunkiai ir su liekamaisiais reiškiniais susirgusių COVID-19 liga. O šiuo metu, kai daugėja į ligoninę vežamų užsikrėtusiųjų koronavirusu, geriausia apsauga nuo užkrato ir yra vakcina.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite