Angle down Atgal

Ligoninės vadovas apie jauno paciento mirtį nuo COVID-19: neturėjo jokių gretutinių ligų, o organizmas 35 paras neatsakė į gydymą

Penktadienį pranešta, jog kovą su COVID-19 pralaimėjo dar vienas jaunas žmogus. Šiaulių apskrityje užgeso 30–39 metų amžiaus grupei priklausiusio žmogaus gyvybė. Nors NVSC LRT.lt informavo, kad žmogus turėjo gretutinių susirgimų, Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika tokią informaciją paneigė, bet tik patikslino, kad asmens būklė itin prasta buvo visą gydymo laiką ir, deja, bet jo imuninė sistema pralaimėjo kovą su COVID-19.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika LRT.lt teigė, kad kovą su liga pralaimėjęs žmogus buvo „arti 40-ies“.

„Pacientas buvo 35 paras gulėjęs reanimacijoje, intubuotas jau buvo 35 paras. Nebuvo praktiškai jokio atsako į gydymą. Nežiūrint visko, nepavyko išsaugoti jo gyvybės“, – teigė R. Mažeika.

Ligoninės vadovo teigimu, vakar miręs pacientas nesirgo jokiomis gretutinėmis ligomis.

„Tiesiog nebuvo visiškai jokio atsako į gydymą, kuris buvo skiriamas. Labai liūdna, bet – taip. Virusas buvo stipresnis už imuninę sistemą“, – apibendrino pašnekovas.

Šiuo metu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje su sunkia COVID-19 ligos forma kovoja ir dar vienas jaunas žmogus.

Šis ligonis yra netgi jaunesnis už jau minėtą žmogų, kurio gyvybė užgeso ketvirtadienį.

„Jis yra tiek pat gydomas reanimacijoje, bet atrodo, kad pavyks, kad čia bus sėkmės istorija“, – gera žinia pasidalijo ligoninės vadovas.

Šis žmogus vis dar gydomas reanimacijoje, bet kol kas jo būklė teikia vilčių.

„Deja, vienas pasveiksta ir vyresnio amžiaus – 90 metų, o kiti neatlaiko infekcijos“, – teigė R. Mažeika.

Nors pastaruoju metu jau kalbama apie praėjusį antrosios COVID-19 bangos piką, tačiau Respublikinės Šiaulių ligoninės reanimacijoje, anot ligoninės vadovo, pacientų nemažėja.

„Paprastuose kovidiniuose skyriuose sumažėjo, bet reanimacijoje nemažėja. Sunkių pacientų nemažėja“, – patikino R. Mažeika.

Šiuo metu ligoninėje situacija yra įtempta dėl reanimatologų pajėgų. Įprastu metu reanimacijos skyriuje buvo 24 lovos, o šiuo metu – 46, tačiau pacientus prižiūrinčių medikų pajėgos proporcingai nepadidėjo – išliko nepakitusios. Kituose skyriuose taip pat yra nemažai pacientų, be to, norima pradėti vykdyti planines operacijas, tad ligoninė, pasak vadovo, yra patekusi į „sudėtingas žirkles“.Top of Form

LRT.lt primena, kad per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1032 nauji COVID-19 ligos atvejai, mirė 29 žmonės.

Taip pat skelbiama, kad praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko 1453 žmonės.

www.lrt.lt

comment Skaitytojų komentarai (2)

Sponsored video

Taip pat skaitykite