Zitos KATKIENĖS nuotr.
Angle down Atgal

Ligoninėje paminėta Medicinos darbuotojų diena

Respublikinės Šiaulių ligoninės bendruomenė paminėjo Medicinos darbuotojų dieną. Susirinkusius pasveikino ligoninės direktorius Remigijus Mažeika. Gydymo įstaigos vadovas susirinkusiems priminė ne tik Medicinos darbuotojų dienos istoriją, bet ir apžvelgė garbingą medicinos istorijos kelią, kuriuo einantys medikai įveikė didžiulius medicinos technikos pokyčius, išgyveno mediko vaidmens tobulėjimą kintančioje visuomenėje.

Pagrindinis mediko vaidmuo – sveikatos stiprinimas ir išsaugojimas. Pagrindinis sveikatos stiprinimo dokumentas iki šiol yra Otavos chartija, kuriame sveikatos stiprinimas apibrėžiamas kaip procesas, suteikiantis daugiau galimybių rūpintis savo sveikata ir ją gerinti. (Otavos Chartija, PSO, 1986). Šiame dokumente atsispindi ir pacientų lūkesčiai. Pasak vadovo, pacientai iš mediko labiausiai tikisi profesionalumo ir elgesio standartų, tad ir linkėjo kolegoms neprarasti kompetencijos bei kasdien laikytis mediko elgesio standartų.

Darbo ligoninėje sėkmę lemia komandinis darbas. Pasak R. Mažeikos, visa medikų komanda lemia gydymo įstaigos sėkmę, nuo daugelio triūso priklauso, kaip jausis pacientas, palikęs ligoninę. Pacientas, turi būti tikras, kad ligoninėje juo rūpinosi profesionalai, kad visais jais, juo besirūpinusiais medikais, galima besąlygiškai pasitikėti.

Gydymo įstaigos vadovas su Medicinos darbuotojo diena pasveikino ne tik žmones, vilkinčius baltais chalatais, bet ir visus ligoninėje dirbančius įvairių profesijų atstovus, nes visi, kuriems likimas lėmė dirbti ligoninėje, tampa jos dalimi ir drauge švenčia Medicinos darbuotojo dieną. Labiausiai gydymo įstaigai nusipelniusiems darbuotojams įteiktos padėkos ir dovanos, o vakarui pakviesti į Šiaulių dramos teatro spektaklį „Vardan tos“, režisuotą Aido Giniočio.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite