Ligoninei dovanotas vertingas prietaisas suteiks saugumo ir gydytojui, ir pacientui

Šiauliai
Zitos Katkienės nuotr.
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams atvežta vertinga dovana. Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“, vadovaujamas prezidentės Dalios Liolytės, suvienijo Šiaulių rotariečių gretas ir ligoninei nupirko videolaringoskopą, labai reikalingą intubuojamiems ligoniams, kurių, siaučiant koronavirusui, labai daugėja.

Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ yra paskelbęs sąrašą gyvybiškai svarbios medicinos įrangos, kurios stinga medikams, gydantiems COVID-19 ligonius. Pasak D. Liolytės, šiame sąraše ir buvo įrašytas videolaringoskopas, reikalingas Respublikinei Šiaulių ligoninei. „Mūsų klubas pakvietė prie šios iniciatyvos prisijungti kitus „Rotary“ klubus ir dovanoti medikams labai reikalingą įrangą“, - sakė klubo Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ prezidentė D. Liolytė ir dėkojo iniciatyvą palaikiusių trijų klubų atstovams. Šiaulių Rotary klubo „Saulė“ prezidentas Muradas Bakanas, Šiaulių „Vykinto“ Rotary klubo prezidentas Aurelijus Raugalas ir Šiaulių „Auksinio rato“ Rotaract klubo prezidentas Emilis Markulis medikams linkėjo sėkmės jų nelengvame darbe.
UAB „Medilink Lietuva“ direktorius Marius Bredelis per 3500 Eur kainuojantį medicinos prietaisą perdavė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriui Remigijui Mažeikai, o vėliau ir Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centro vadovui Andriui Bubliauskui. Direktorius savo iniciatyva dovanojo skyriui ir vienkartinių medicinos pleištų, naudojamų atliekant intubaciją. Įmonė jau ne kartą ligoninei dovanoja vertingus medicinos prietaisus. „Mano dukra gimė šioje ligoninėje, todėl aš jai esu neabejingas, tačiau gerus darbus esu linkęs daryti tyliai“, - sakė direktorius.
Ligoninės vadovas Remigijus Mažeika dėkojo rėmėjams, jau ne pirmą kartą tiesiantiems paramos ranką, už supratimą ir teikiamą paramą.
Šįkart dovanotas videolaringoskopas, naudojamas intubuojant ligonius, ir pacientui, ir ligoniui suteiks daugiau saugumo. Intensyviosios terapijos specialistas, jungdamas pacientą prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato, gali jaustis saugesnis ypač tada, kai dėl fiziologinių paciento savybių intubuoti sunkiau. Daug lengvesnė intubacija ir pačiam pacientui, kai gydytojas, atliekantis šią procedūrą, naudoja modernų videolaringoskopą, prie kurio esančia kamera gali būti ne tik filmuojamas, bet ir fotografuojamas intubacijos procesas.
Šiuo metu Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos skyriuose buvo keturi didelės raiškos videolaringoskopai. Kai pacientų daug, ypač COVID-19 ligos protrūkio metu, aparatų nepakanka ir medikams tenka dalintis.