„Lighthouse asset management“ steigia fondą investicijoms Klaipėdos regione

Klaipėda
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Lietuvos banko licencijuota investicijų valdymo bendrovė UAB „Lighthouse asset management“ įkūrė pirmąjį investicinį fondą „Lighthouse alternative fund“, kuris siūlo „mezzanine“ tipo finansavimą nekilnojamojo turto projektų plėtrai. Fondo valdytojai teigia, kad pirmiausia orientuosis į projektų Klaipėdos regione finansavimą.

„Finansų sistemoje šiuo metu yra labai daug pinigų, tačiau bankai sugriežtino finansavimo sąlygas ir daugelis projektų dėl to neišvysta dienos šviesos. Mūsų pirmasis informuotiesiems investuotojams skirtas fondas turėtų užpildyti spragą tarp bankų toleruojamos rizikos ir vystytojų galimybės investuoti nuosavo kapitalo dalį", - sako „Lighthouse asset management“ vadovas Šarūnas Butkus.

„Lighthouse alternative fund“ siūlys „mezzanine“ tipo finansavimą projektų plėtrai, į fondą siekiama pritraukti iki 25 mln. EUR kapitalo, siekiama metinė grąža - nuo 20 proc. Didžiausią potencialą fondo įkūrėjai mato investicijose į infrastruktūros, reikalingos paslaugų centrams, sukūrimą ir tarptautinius standartus atitinkančių biurų pastatų projektus. Pasak Š. Butkaus, tuo metu, kai Vilniuje ir Kaune biuro plotai auga rekordiniais greičiais, Klaipėdos biurų rinka stagnuoja, o tai riboja verslo galimybėmis Klaipėdoje susidomėjusių kompanijų atėjimą į miestą.

Pasak Š. Butkaus, konkrečių investicinių tikslų įvardijimas tapo viena svarbiausių paskatų, Klaipėdoje steigiant pirmąją licencijuotą investicijų valdymo įmonę.

Naujų galimybių investuotojams uostamiestyje atveria ir Klaipėdos savivaldybės drauge su Klaipėdos universitetu, Klaipėdos LEZ valdymo bendrove, Klaipėdos pramonininkų asociacija ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmais patvirtinta Mėlynojo proveržio strategija iki 2030-ųjų. Šioje strategijoje Klaipėdos augimas ateityje siejamas su pažangios pramonės ir paslaugų plėtra.

„Šiai strategijai įgyvendinti būtinos didelės investicijos, o dalį atsakomybės už savo miestą turi prisiimti ir vietos verslas. Šiandien yra nemažai pavyzdžių, kai Klaipėdos verslininkai savo investicijas nukreipia į Vilnių ar Kauną, kur rinkos aktyvumas šiuo metu yra didesnis. Tačiau ir Klaipėdos bei pajūrio regione gausu gerų investavimo galimybių, kurios lieka neišnaudotos dėl kapitalo trūkumo ir pasikeitusio bankų požiūrio į finansavimą“, - pažymi Š. Butkus.

Didžiausią potencialą jis įžvelgia inovacijų infrastruktūros ir inovacijų ekosistemos plėtroje. Š. Butkaus vadovaujama bendrovė Klaipėdoje įkūrė ir plečia privataus kapitalo mokslo ir inovacijų slėnį „Baltic Tech Park“, į kurį ketinama investuoti 12-13 mln. EUR. Tolesnė šio projekto vystytojų idėja - sukurti Technologijų parkų tinklą visuose Baltijos jūros regiono valstybių uostamiesčiuose, kurie bendradarbiaudami skatintų viso regiono plėtrą. Į fondą, iš kurio bus finansuojamas šis regioninis projektas, ketinama pritraukti 150 mln. EUR.

Investicijų Lietuvos pajūrio regione ir kapitalo pritraukimo į Klaipėdos apskritį galimybės ketvirtadienį buvo pristatytos „Lighthouse asset management“ surengtoje konferencijoje. Pranešėjai dalijosi savo įžvalgomis apie „mezzanine“ tipo finansavimo galimybes NT rinkoje, alternatyvius verslo finansavimo šaltinius, sutelktinio finansavimo perspektyvas, rizikos kapitalo ir verslo angelų galimybes.

ELTA