Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Lietuvos triatlono taurės etape Jonavoje - M. Butrimavičiaus ir I. Paplauskės pergalės
Sportas2017 m. Liepos 25 d. 17:47

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt

10257

Jonavoje vykusiame trečiajame Lietuvos triatlono taurės etape pergales iškovojo Marijus Butrimavičius ir Inga Paplauskė.

Olimpinę distanciją (1500 m plaukimas, 40 km dviračiu, 10 km bėgimas) trakiškis M. Butrimavičius įveikė per 2 val. 13 min. 15 sek.

Antrąją vietą užėmė triatlono taurės bendrosios įskaitos lyderis kaunietis Tautvydas Barštys, distanciją įveikęs per 2 val. 18 min. 3 sek. Trečiąją poziciją užėmė marijampolietis Andrius Murauskas (2:18.19).

Po plaukimo rungties pirmas iš vandens išlipo Martynas Tinfavičius. Po poros minučių plaukimo rungtį antras baigė A. Murauskas, trečias ant dviračio sėdo M. Butrimavičius.

Dviračių rungtyje M. Butrimavičius pavijo lyderius M. Tinfavičių bei A. Murauską, aplenkė juos ir bėgimo rungtį pradėjo pirmas bei sėkmingai išsaugojo turėtą persvarą.

„Atrodo, myniau savo tempu, žiūrėjau į greitį, pernelyg nepersistengiau, tačiau pavyko sukaupti kelių minučių persvarą. Jonavai ruošiausi, norėjau laimėti ir laimėjau“, - po finišo teigė M. Butrimavičius, kuris žiemą paprastai išnaudoja pasirinkdamas žiemos sporto malonumus, dažniausiai - slidinėjimą. Atletas yra dalyvavęs ne viename lygumų slidinėjimo maratone, atstovavo Lietuvos rinktinei.

Moterų įskaitoje triumfavo I. Paplauskė (2:40.35). Prieš tai dviejuose triatlono taurės etapuose pergales šventė Inga Aukselytė, tačiau trečiajame etape sezono lyderė nestartavo.

Antrąją vietą užėmė baltarusė Natalija Barkun (2:40.44), trečiąją - vilnietė Giedrė Ambrazevičiūtė (2:54.40).

„Žinojau, kiek pirmauja baltarusė N. Barkun, kai po dviračių rungties išbėgau iš tranzito zonos. Bėgimas anksčiau nebuvo mano stipri rungtis, kai sportavau šiuolaikinę penkiakovę, tačiau dabar pradėjo labai patikti. Pamačiau, kad dviračių rungtyje esu žymiai silpnesnė už kitas varžoves ir kol kas neturiu pakankamai laiko treniruotis dviračiu, todėl į pagalbą prie dviračių trenerio, pasikviečiau pažįstamą bėgimo trenerį, su kuriuo mėginame daryti tai, kas įvyko Jonavoje: bėgti geriausiai, kaip galiu ir bėgimu kompensuoti kitose rungtyse prarastą laiką“, - po pergalės teigė I. Paplauskė.

Sprinto rungtyje, kur atletams reikėjo įveikti dvigubai mažesnius atstumus (750 m plaukimas, 20 km dviračiu, 5 km bėgimas), vyrų įskaitoje nugalėjo panevėžietis Titas Pumputis, o tarp moterų greičiausia buvo Evelina Tomkevičiūtė.

Pradedantiesiems ir mėgėjams skirtoje triatlono distancijoje (200 m plaukimas, 10 km dviračiu, 2,5 km bėgimas) nugalėjo kaunietis Mantas Jancauskas ir panevėžietė Beatričė Vinciūnaitė.

Lietuvos triatlono taurės priešpaskutinis, ketvirtasis, etapas vyks Veisiejuose rugpjūčio 19 dieną, o paskutinės sezono varžybos bus surengtos rugsėjo 2 dieną Druskininkuose.