Angle down Atgal

Lietuvos rinktinės kelias link medalių gali baigtis jau šeštadienį: kaip to išvengti?

Lietuvos rinktinė jau šeštadienį pradės kovas antrojo pasaulio čempionato etapo L grupėje. Kaip pradės, taip gali ir baigti.

Jei Dainius Adomaitis jau mačą su Australija vadino finalu, artimiausiam lietuvių mūšiui su prancūzais šis epitetas tinka dar labiau.

To priežastis paprasta – Lietuvos rinktinei pralaimėjus rungtynes prieš Vincento Collet treniruojamą kariauną, durys į planetos pirmenybių ketvirtfinalį jai gali užsiverti dar šeštadienį.

Į Nankiną, kuriame susikaus po dvi stipriausias G ir H grupių komandas, rinktinės vyksta su Šendzene ir Donguane susikrautais pergalių bagažais – prancūzai ir australai jų turi po tris, o Dominikos Respublikos ir Lietuvos rinktinės – po dvi.

Pralaimėjimo prieš prancūzus atveju lietuviai liktų su dviem pergalėmis ir per likusias rungtynes su Dominikos Respublika nebegalėtų pavyti ketvirtą pergalę tokiu atveju pasieksiančios Prancūzijos. Taigi, viena vieta ketvirtfinalyje jau būtų užimta.Dėl likusios lietuviams tektų kovoti su Australija ir Dominikos Respublika. Visgi žodžio „kovoti“ čia gali nebelikti jau labai greitai, mat australams laimėjus šeštadienį ryte vyksiantį susitikimą prieš Dominikos Respubliką lietuviams taptų nepavejami ir jie. Tai reikštų pabaigą kelionėje link medalių.

Tad norint išvengti itin greito čempionato finišo, lietuviams privalu įveikti Prancūziją arba tikėtis Dominikos Respublikos krepšininkų pergalės prieš australus.

Ar iškovojusi pergalę Lietuvos rinktinė užsitikrintų vietą ketvirtfinalyje? Dar ne.

Pirmiausia, D. Adomaičio auklėtiniams pirmadienį dar būtų privalu įveikti ir Dominikos Respubliką, o net ir tokiu atveju galimai dar ne viskas būtų aišku.

Visas abejones lietuviai gali išsklaidyti patys, jei ne tik laimėtų abu laukiančius mačus, bet Prancūziją dar ir įveiktų bent 6 taškų skirtumu.

Susiklosčius tokiam scenarijui, lietuviams nebebūtų baisus atvejis, jei jie, prancūzai ir australai surinktų po vienodą pergalių skaičių. Lietuvos rinktinės, prieš australus pralaimėjusios 5 taškais, tarpusavio įmestų ir praleistų taškų santykis tokiu atveju būtų teigiamas, tad to užtektų žengti tolyn arba iš pirmosios, arba iš antrosios L grupės vietos.Visgi jei lietuviai prancūzus nugalėtų mažesniu skirtumu, taškus gali prireikti skaičiuoti ir jiems. Toks scenarijus susiklostytų, jei australai nugalėtų Dominikos Respubliką, tačiau pralaimėtų prieš Prancūziją. Jei Australijos krepšininkai nugalėtų ir prancūzus arba priešingai – pralaimėtų abu mačus, tokiu atveju lietuviai automatiškai žengtų į ketvirtfinalį.

Visgi kol kas žvelgti į tolesnius scenarijus neverta – pirmiausia, lietuviams privalu nugalėti Prancūziją, antraip jų pirmadienį gali laukti jau nieko nereiškiančios rungtynės, nulemsiančios nebent galutinę jų vietą pasaulio čempionato rikiuotėje – ji būtų tarp 9-os ir 16-os pozicijų.

Kalbų apie finalą netrūko jau prieš mačą su Australija, tačiau panašu, kad būtent šeštadienį lietuvių lauks tikrasis finalas Kinijoje.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite