Lietuvos rinktinė sutriuškino Vokietiją ir tapo grupės lydere

Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2017“) penktojo turo rungtynėse B grupėje Tel Avive (Izraelis) trečiadienį Lietuvos rinktinė 89:72 (23:19, 24:24, 25:17, 17:12) nugalėjo Vokietijos krepšininkus.

Ši pergalė garantavo lietuviams pirmąją vietą grupėje. Tris pergales turintys vokiečiai užėmė antrąją vietą.

Po pirmųjų 10 žaidimo minučių mūsiškiai buvo priekyje 23:19. Įpusėjus antrajam kėliniui, Lietuvos komandos persvara padidėjo iki dešimties taškų (37:27), bet vokiečiai atsakė spurtu 14:5 ir sumažino atsilikimą iki minimumo (41:42). Prieš ilgąją pertrauką mūsų šalies krepšininkai pirmavo 47:43.

Trečiajame kėlinyje lietuviams vėl pavyko šiek tiek atitrūkti (59:47), tačiau varžovai pelnė septynis taškus be atsako ir priartėjo (54:59). 28-ąją min. komandas skyrė keturi taškai (64:60), bet mūsų šalies komanda kėlinį užbaigė spurtu 8:0 ir nutolo 72:60. 33-iąją min. skirtumas padidėjo iki 17 taškų (77:60). Vokiečiai dar bandė vytis, bet lietuviai išsaugojo pergalę savo rankose.

Lietuvos rinktinei Jonas Valančiūnas (15 atk. kam.) pelnė 27 taškus, Donatas Motiejūnas - 15, Edgaras Ulanovas - 11, Mantas Kalnietis (9 rez. perd.) - 10, Adas Juškevičius - 9, Mindaugas Kuzminskas - 7, Marius Grigonis - 6, Jonas Mačiulis ir Artūras Gudaitis - po 2. Martynas Gecevičius taškų nepelnė, o Artūras Milaknis ir Eimantas Bendžius nežaidė.

Vokietijos komandai 26 taškus pelnė Denisas Šrioderis (Dennis Schroeder), 11 - Robinas Bencingas (Robin Benzing), 10 - Aizėja Hartenštainas (Isaiah Hartenstein).

Lietuviai taikliau atakavo iš visų pozicijų ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 44-31.

B grupėje trečiadienį dar susitinka Gruzija (2 pergalės/2 pralaimėjimai) ir Italija (2/2) bei Izraelis (1/3) ir Ukraina (1/3).

Lietuvos rinktinė aštuntfinalyje kovos su ketvirtąją vietą A grupėje užimsiančia ekipa.

Europos čempionate dalyvauja 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Į atkrintamąsias varžybas pateks po keturias geriausias grupių ekipas.