Lietuvos rinktinė atrankos į pasaulio čempionatą rungtynėse nugalėjo Bulgariją

Freepik.com nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt

195663

Kazys Maksvytis skambia pergale debiutavo prie Lietuvos rinktinės vairo. Mūsų šalies nacionalinė komanda atranką į 2023-ųjų pasaulio čempionatą pradėjo užtikrintai nugalėdama Bulgariją 89:69 (22:11, 20:20, 27:16, 20:22).

Mačo startas buvo kiek nervingas, bulgarai turėjo persvarą 11:4, tačiau tuomet Lietuva spurtavo net 18:0 ir po pirmojo ketvirčio priekyje buvo 22:11. Jau pirmajame kėlinyje rinktinėje debiutavo Osvaldas Olisevičius ir Eigirdas Žukauskas.

Antrajame kėlinyje lietuviškas vakarėlis tęsėsi ir nuostabi atkarpa išsitęsė iki 25:0, kol galiausiai varžovai sugebėjo įsviesti kamuolį į krepšį. Atrodė, kad Lietuva gali nukeliauti į pergalę ant geros bangos, tačiau tuomet įsišaudė Pavlinas Ivanovas, sumetęs penkis tritaškius (17 tšk.). Į pertrauką komandos išėjo lietuviams pirmaujant 42:31.

Po pasitarimo rūbinėje Lietuvos rinktinė į aikštę sugrįžo su gera energija ir trečiajame kėlinyje sudavė lemiamą smūgį varžovams – skirtumas perkopė ir 20-ties taškų ribą, o prieš paskutinę 10-ties minučių atkarpą šeimininkai Klaipėdoje pirmavo 69:47.

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas.

O.Olisevičiaus debiutas rinktinėje buvo tiesiog įspūdingas – jis per 23 minutes pelnė 20 taškų (1/1 dvit., 6/8 trit.), atkovojo 9 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 2 kamuolius, kartą suklydo ir surinko net 29 naudingumo balus.

Dviženkliu rezultatyvumu pasižymėjo dar du lietuviai: po 10 taškų surinko Gytis Masiulis ir Laurynas Birutis.

Lietuvos komanda dvitaškius metė 55 proc. (21/38), tritaškius – net 46 proc. (11/24) taiklumu.

Kovą dėl kamuolių aikštės šeimininkai laimėjo 37:28 ir išdalino net 29 rezultatyvius perdavimus, kai varžovai – 13.

Po bulgarų 17-kos klaidų Lietuva pelnė net 33 taškus. Lietuviai klydo 14 kartų, bet varžovai po mūsų krepšininkų nesėkmingų epizodų surinko tik 6 taškelius.

Greitose atakose K.Maksvyčio auklėtiniai pelnė 20 taškų, Bulgarijos rinktinė – vos 3.

Lietuva atrankoje į planetos pirmenybes žaidžia F grupėje, kurioje, be Bulgarijos, taip pat yra Bosnija ir Hercegovina bei Čekija. Būtent su čekais lietuviai rungtyniaus antrajame mače pirmadienį, o susitikimas vyks išvykoje.

Iš viso bus surengti šeši atrankų „langai“ per 15 mėnesių, į pasaulio čempionatą pateks 12 Europos rinktinių.

Atrankoje varžosi 32 komandos, iš kiekvienos grupės į kitą etapą pateks trys geriausios ekipos ir ten nešis iškovotus įskaitinius taškus. Antrajame etape bus suformuotos naujos šešios grupės po keturias nacionalines komandas, o po dvi geriausias važiuos į planetos pirmenybes.

Lietuva: O.Olisevičius 20 (6/8 trit., 9 atk. kam., 29 naud. bal.), L.Birutis ir G.Masiulis po 10, E.Žukauskas 9, D.Gailius ir M.Echodas (8 atk. kam.) po 8, A.Butkevičius 7 (3 per. kam.), M.Normantas 6, E.Bendžius ir V.Čižauskas po 4, T.Dimša 3, M.Girdžiūnas 0.

Bulgarija: P.Ivanovas 20, V.Petkovas 9, Č.Kostovas 7.