Nuotraukų aut. srž. sp. Ieva Budzeikaitė, vyr. srž. Virginijus Stonys
Angle down Atgal

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda aplankė karinius dalinius Rukloje

Rugsėjo 17 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, lydimas krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, Lietuvos kariuomenės vado gen. mjr. Valdemaro Rupšio, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vado brg. gen. Raimundo Vaikšnoro, lankėsi Rukloje, kur dislokuota daugiausia kariuomenės dalinių Lietuvoje.


Šalies vadovas susitiko su Lietuvos ir NATO priešakinių pajėgų bataliono grupės kariais, domėjosi jų gyvenimo sąlygomis, apžiūrėjo, kaip gyvena nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, kartu pietavo valgykloje bei stebėjo taktinio sąveikumo pratybas.

Prezidentas G. Nausėda buvo supažindintas su Ruklos įgulos kariuomenės daliniais – mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko veikla, NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės užduotimis. Susitikime buvo aptartas kariuomenės vystymo ir modernizacijos projektų tęstinumas bei glaudesnio bendradarbiavimo su sąjungininkais užtikrinimas.

Valstybės vadovas vizito metu išbandė ir naująsias pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“, kurios Vokietijos kompanijos specialiai Lietuvos kariuomenei pagamintos ir šią vasarą oficialiai perduotos pirmosios keturios. Visos 88 mašinos bus pristatytos į Lietuvą iki 2021 m. pabaigos.

Šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje, kuri yra integruota į brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtį, be vokiečių karių taip pat tarnauja Belgijos, Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos kariai ir Islandijos atstovas.

Rukloje dislokuoti kariai sudaro Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų pagrindą. Tai pirmasis šalies vadovo, kaip vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado, vizitas pas Lietuvos kariuomenės karius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite