Angle down Atgal

Lietuvos regbininkai šluoja varžovus Europos čempionate

Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė tęsia pergalingą žygį Zagrebe (Kroatija) vykstančiame Europos čempionato „Trophy“ diviziono pirmajame etape.

Antrosiose grupės rungtynėse Lietuvos regbininkai sulaukė rimto Kroatijos komandos iššūkio. Alinančiame karštyje vykusiose rungtynėse lietuviai galiausiai palaužė šeimininkus 22:12 (10:12).

Trečiajame mače lietuviai vėl sublizgėjo ryškiausiomis spalvomis. Nors Danijos rinktinė anksčiau ne kartą būdavo kietas riešutėlis, šįkart Jono Mikalčiaus vedami lietuviai sutriuškino varžovus 39:0 (22:0).

„Diena buvo gera. Laimėjome visas trejas rungtynes. Itin gerai sužaidėme su danais. Tai buvo tikras pavyzdys, ką daro komandinis darbas. Laimėjome grumtynes ir žaidėme visai kitaip negu pirmose dvejose rungtynėse. Labai džiaugiamės šia pergale, nes Danija yra stipri komanda. Dabar vykstame ilsėtis ir lauksime naujų kovų sekmadienį“, – kalbėjo J. Mikalčius.

Pirmajame mače lietuviai 43:5 nepasigailėjo bulgarų.

„Visai neblogai praėjo pirma diena. Su bulgarais ilgai kontroliavome kamuolį ir laimėjome dideliu rezultatu. Kroatai kažkiek nustebino, nes tikėjomės kietų rungtynių, o jie nesivėlė į kontaktą ir stengėsi laikyti ant kojų. Jie ilgiau kontroliavo kamuolį ir tai buvo daug sunkesnės rungtynės, bet laimėjome. O su danais parodėme gerą žaidimą. Iš 14 minučių gal 12 ar 13 valdėme kamuolį ir su geromis nuotaikos pasitinkame rytojų. Labai svarbu su gera nuotaika pabaigti dieną. Dabar analizuosime varžovus ir ruošimės kitoms kovoms“, – pridūrė kitas Lietuvos rinktinės narys Dovydas Taujanskas.

Visas trejas rungtynes laimėję lietuviai grupėje užėmė pirmąją vietą. Ketvirtfinalyje lietuviai susitiks su Liuksemburgo komanda.

Antrasis „Trophy“ turnyro etapas birželio 22-23 dienomis vyks Bosnijoje ir Hercegovinoje. Šių varžybų čempionai iškovos teisę žaisti elitiniame „Grand Prix“ divizione, o abu finalininkai pateks į olimpinį atrankos turnyrą.

Ten pat Zagrebe vyksta ir Europos moterų regbio-7 čempionato „Conference“ diviziono turnyras. Tikrą dramą išgyvenusios Lietuvos regbininkės sugebėjo pasiekti svarbiausią tikslą – iškovoti kelialapį į ketvirtfinalį.

B grupės varžybose lietuvė 5:29 pralaimėjo Latvijai ir 0:24 neatsilaikė prieš danes. Vis dėlto susikaupusios mūsiškės trečiosiose rungtynėse 10:0 pranoko slovakes ir grupėje užėmė trečiąją vietą. Po sėkmingai susiklosčiusios situacijos kitose grupėse, Lietuvos rinktinei atiteko paskutinis bilietas į ketvirtfinalį.

Visus 10 taškų Lietuvai rungtynėse su slovakėmis pelnė Gintarė Aramavičienė.

„Patekome į grupę su turnyro favoritėmis – danėmis ir latvėmis, bet kova buvo tikrai graži. Pavyko nugalėti slovakes ir du kartus prispausti kamuolį įskaitiniame plote. Nuotaikos nesuprastėjo, žiūrime į rytojų. Įvykdėme svarbiausią tikslą, bet dabar laukia dar rimtesnės kovos“, – sakė Lietuvos rinktinė narė Austėja Minkevičiūtė.

Ketvirtfinalyje Lietuvos regbininkės žais su A grupės nugalėtoja Moldovos komanda.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite