Lietuvos regbininkai po pratęsimo ypač apmaudžiai pralaimėjo Europos „Trophy“ čempionato finalą

Šiauliai
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Iki didžiojo finalo nukeliavusi Lietuvos rinktinė kovoje dėl pagrindinio trofėjaus po pratęsimo 26:31 (7:19, 26:26) nusileido Rumunijos rinktinei ir užėmė antrą vietą. Tai nelaidoja lietuvių vilčių patekti į „Grand Prix“ divizioną, tačiau antrajame „Trophy“ etape Šiauliuose lietuviai veikiausiai privalės iškovoti pirmą vietą.

Rumunai dominavo pirmajame kėlinyje ir po trijų iš eilės sėkmingų atakų susikrovė 12 taškų persvarą (19:7). Visgi, po pertraukos vaizdas pasikeitė ir jau lietuviai atsakė trijomis sėkmingomis atakomis paeiliui (26:19). Vėliau antrojo kėlinio laikas buvo sustabdytas, nes pagalbos prireikė sunkią traumą patyrusiam rumunui. Jis iš aikštės buvo išgabentas neštuvais.

Lietuviai paskutinėmis minutėmis turėjo kamuolį savo rankose, bet suklydo. Rumunai rezgė ilgą ataką ir ieškojo prieigos prie įskaitinio ploto. Galiausiai jie rado spragą lietuvių gynyboje ir netgi prispaudė kamuolį centre, taip išvengdami sudėtingo realizacijos smūgio. Rumunai išlygino rezultatą ir išplėšė pratęsimą, kuriame lietuviai vėl suklydo, rumunai perėmė kamuolį ir žemino jį įskaitiniame plote. Bronzą Zagrebe laimėjo Belgijos rinktinė. Ji mažajame finale 22:7 nugalėjo Izraelio regbininkus. Pusfinalyje lietuviai 12:7 (12:0) patiesė pagrindinę favoritę Belgijos rinktinę, kuri pernai dar žaidė elitiniame „Grand Prix“ divizione. Jau tampa įprasta, kad lietuviai galingai pradeda rungtynes ir Domantas Bagužis po atakos aikštės krašte išvedė mūsiškius į priekį. Realizacijos smūgį pridėjo Vytaras Bloškys ir lietuviai pirmavo 7:0. Netrukus Žygimantas Radžius padidino lietuvių persvarą iki 12 taškų. Antrajame kėlinyje belgai sugebėjo sušvelninti rezultatą, bet gynyboje puikiai rungtyniavę Lietuvos regbininkai vėliau sugebėjo atsilaikyti nuo lemiamų varžovų bandymų išplėšti pergalę. Lietuviai su šia pergale žengė didelį žingsnį link sugrįžimo į „Grand Prix“ divizioną.

„Nedarėme kvailų klaidų, kaip mače su Ukraina, todėl su belgais pradžia buvo geresnė. Belgai galbūt bandė parodyti, kad yra favoritai, bet mačas parodė, kad jie tokie nėra, - įspūdžiais dalinosi Lietuvos rinktinės narys Domantas Tautkus. – Emociškai jaučiamės vis geriau. Tai pirmas turnyras, todėl mes dar savo žaidimą vis klijuojame. Fiziškai jau nėra lengva, nes nuovargis jaučiasi, bet parodėme charakterį.“

Ketvirtfinalyje šeštadienį lietuviai po atkaklios kovos 17:7 (12:7) nugalėjo Ukrainos ekipą. Lietuviai pradėjo rungtynes rezultatyviai ir po Domanto Bagužio žeminimo bei Mato Miežio realizacijos smūgio pirmavo 7:0. Ukrainiečiai visgi sugebėjo nemažą laiko dalį kontroliuoti kamuolį ir išlyginti rezultatą 7:7. Dar pirmajame kėlinyje D. Bagužis vėl išvedė lietuvius į priekį 12:7. Antrajame kėlinyje ukrainiečiai surengė keletą pavojingų išpuolių ir privertė pasinervinti lietuvių sirgalius, tačiau Lietuvos regbininkų gynyba atsilaikė prieš varžovų šturmą, o Vytaras Bloškys po gražios atakos padidino lietuvių pranašumą. „Buvo labai sunkios rungtynės, prie to prisidėjo ir teisėjai, priimdami blogus sprendimus.

Ukraina daug žaidė su kamuoliu, todėl buvo sunku gintis. Mums vėl pavyko gerai „užpulti“. Žaidimas su kamuoliu yra stiprioji mūsų pusė. Pergalę ir lėmė tai, kad mes su kamuoliu pelnėme taškus, o jie nieko nepadarė“, – po rungtynių sakė D. Bagužis. „Reikia žaisti. Visų žaidėjų forma yra nebloga. Tik tiek, kad karštis sekina. Bet toks jau mano darbas – gauni kamuolį ir bėgi. Tiek mes, tiek belgai esame žaidę „Grand Prix“. Kiek matėme, jie čia atsivežė gana jauną komandą, todėl bandysime išnaudoti savo patirtį“, – pabrėžė D.Bagužis. Lietuviai B grupėje 45:7 sutriuškino Kiprą, 21:7 įveikė Vengriją ir 17:17 sužaidė su viena iš favoričių Rumunija. Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinės sudėtis: Domantas Bagužis, Vytaras Bloškys, Ignas Jankaitis, Armandas Kalinauskas, Tautvydas Krasauskas, Donatas Trumpickas, Martynas Lianzbergas, Matas Miežys, Žygimantas Radžius, Paulius Sugintas, Domantas Tautkus, Tomas Zibolis. Treneris – Sabelo Kolanisi. Vadovas – Paulius Zubavičius. Gydytojas – Almantas Viruišis. Antras ir lemiamas „Trophy“ turnyro etapas vyks birželio 30-liepos 1 dienomis Šiaulių savivaldybės stadione. Šiose varžybose kovojama ne tik dėl kelialapio į elitinį „Grand Prix“ divizioną, bet ir dėl galimybės dalyvauti olimpiniame atrankos turnyre. Zagrebe vykstančiame Europos moterų regbio-7 čempionato „Conference 1“ diviziono turnyre Lietuvos rinktinė pusfinalyje dėl 9-12 vietų 5:17 (5:5) pralaimėjo Andoros ekipai. Vėliau lietuvės 17:5 (10:0) nugalėjo Slovėnijos ekipą ir turnyre užėmė 11-ąją vietą. Tokioje pat pozicijoje mūsiškės buvo ir pernai.