Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Lietuvos rankininkai pralaimėjo islandams ir liko per žingsnį nuo pasaulio čempionato
Sportas2018 m. Birželio 14 d. 10:46

LRF.lt nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt

41500

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė 2019 metų pasaulio čempionato atkrintamųjų atrankos varžybų atsakomosiose rungtynėse išvykoje trečiadienį 31:34 (16:18) pralaimėjo Islandijos komandai, kuriai ši pergalė atvėrė duris į finalinį planetos pirmenybių etapą.

Lietuvos rinktinei 8 įvarčius pelnė Aidenas Malašinskas, 6 - Mindaugas Tarcijonas, 5 - Mindaugas Dumčius, 4 - Mindaugas Urbonas, 3 - Rolandas Bernatonis, po 2 - Gerdas Babarskas ir Jonas Truchanovičius, 1 - Žanas Gabrielius Virbauskas.

Islandijos komandoje 10 kartų pasižymėjo Gudjonas Valuras Sigurdssonas.

Rungtynių pradžia nieko blogo Lietuvos rinktinei nežadėjo. Gerai puolę lietuviai didesnę dalį pirmojo kėlinio buvo priekyje, o pirmojo kėlinio viduryje už nesportišką elgesį atakuojant nuo 7 metrų žymos iš aikštės išvarytas buvo vienas varžovų lyderių Amoras Gunnarssonas. Netekę rezultatyviausio savo žaidėjo Vilniuje (7 įvarčiai), islandai mobilizavosi ir perėmė iniciatyvą. Vienu metu varžovai pirmavo keturiais įvarčiais (17:13), tačiau paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis lietuviai priartėjo iki dviejų įvarčių (16:18).

Antrąjį kėlinį vėl kiek geriau pradėjo be traumą patyrusio Jono Truchanovičiaus likusi Lietuvos rinktinė. Lietuviai gana greitai išlygino rezultatą (20:20), tačiau po to vėl sekė varžovų spurtas (24:20). Ir nors likus 8 minutėms iki rungtynių pabaigos Lietuva vėl priartėjo iki kovinio atstumo (28:29), tačiau rungtynių pabaigą protingiau sužaidė Islandija, kuri iškovojo pergalę 34:31 ir tuo pačiu kelialapį į planetos pirmenybes.

Pirmasis šių komandų susitikimas Vilniaus „Siemens“ arenoje baigėsi lygiosiomis 27:27.

Pasaulio čempionatas vyks 2019 metų sausio 9-27 Vokietijoje ir Danijoje. Lietuvos rinktinė planetos pirmenybėse dalyvavo tik kartą - 1997 metais.