Lietuvos rankininkai du kartus įveikė latvius

Lietuva
Unsplash.com nuotr.
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas

Europos rankinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė stovyklą Vilniuje baigė dviem kontroliniais susitikimais su kaimynais latviais. Šeštadienį Mindaugo Andriuškos auklėtiniai varžovus įveikė 31:26 (13:8), o sekmadienį – 35:25 (16:13).

Lietuvos rinktinėje šioje stovykloje nebuvo dviejų Čempionų lygoje rungtyniaujančių žaidėjų – Aideno Malašinsko ir Jono Truchanovičiaus.

Šeštadienio susitikime lietuviai nuo varžovų atitrūko dar pirmosiomis minutėmis (7:1) ir persvarą išlaikė iki ilgosios pertraukos – 13:8. Antrajame kėlinyje varžovams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 4 įvarčių (18:22), bet tuomet lietuviai laimėjo atkarpą 4:0 ir sutvirtino pranašumą – 26:18. Susitikimo pabaigoje varžovai intrigos grąžinti neįstengė ir mūsų rinktinė įveikė varžovus iš Latvijos 31:26.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mindaugas Dumčius, pelnęs 6 įvarčius, Deividas Jovaišas pridėjo 5, Gerdas Babarskas, Valdas Drabavičius, Deividas Virbauskas – po 3, Benas Petreikis, Mykolas Lapiniauskas, Karolis Antanavičius, Tadas Stankevičius – po 2, Gabrielius Virbauskas, Lukas Simėnas, Skirmantas Plėta – po 1.

Latvijos rinktinei Austris Tuminskis įmetė 5 įvarčius, Linardas Usanas pridėjo 4, Kristeris Ozolas – 3.

Sekmadienį Lietuvos rankininkai varžovus įveikė dar užtikrinčiau. Nors pirmajame kėlinyje latviai buvo įgiję trijų įvarčių persvarą (8:5), bet ji ilgai nesilaikė ir lietuviai gana greit išsiveržė į priekį (10:9), o prieš pertrauką susikrovė ir trijų įvarčių pranašumą – 16:13. Jau pirmosiomis antrojo kėlinio minutėmis Lietuvos persvara šoktelėjo iki 7 įvarčių (23:16), o rungtynių pabaigoje M.Andriuškos auklėtiniai sugebėjo susikurti ir dviženklį pranašumą – 35:25.

Lietuvos komandai Valdas Drabavičius įmetė 5 įvarčius, Martynas Lapinskas, Karolis Antanavičius ir Mindaugas Dumčius – po 4, Žanas Gabrielius Virbauskas, Deividas Virbauskas, Tadas Stankevičius – po 3, Gerdas Babarskas, Skirmantas Plėta, Lukas Juškėnas – po 2, Deividas Jovaišas, Mykolas Lapiniauskas, Benas Petreikis – po 1.

Geriausi šalies rankininkai vėl rinksis metų pabaigoje, o jau sausio mėnesį vyks į Slovakiją, kur dalyvaus 2022 metų Europos rankinio čempionate.

Pirmąsias rungtynes sausio 13 dieną Lietuvos rinktinė žais su Rusijos komanda. Grupės varžybose dar laukia akistatos su čempionato šeimininke Slovakija ir Norvegija.