Lietuvos plaukimo čempionatas: Andrius Šidlauskas pranoko Giedrių Titenį

ve.lt nuotr.
Irma Bagūnė Etaplius žurnalistas

Anykščiuose startavo 2017 m. Lietuvos trumpojo baseino čempionatas, kuriame geriausi šalies plaukikai ne tik kovoja dėl šalies čempionų vardų, tačiau ir turi galimybę pasiekti normatyvus į 2018 m. pasaulio čempionatą Kinijoje.

Pirmąją varžybų dieną geriausiai šalies pirmenybėse sekėsi panevėžiečiui Andriui Šidlauskui ir Dianai Jaruševičiūtei, iškovojusiems po 2 aukso medalius individualiose rungtyse.

Taip pat buvo užfiksuoti du šalies rekordai. Berniukų iki 15 m. geriausią šalies rezultatą pasiekė Erikas Grigaitis, plaukdamas 4 x 100 m laisvu stiliumi estafetėje. Nuotolį jis įveikė per 52,02 sek.

Toje pačioje rungtyje pasiektas visos estafetės berniukų iki 15 m. rekordas. Jo autore tapo Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro 2-oji komanda (Daniilas Pancerevas, Nojus Skirutis, Martinas Tretjakas, Danielis Kvederis), finišavusi po 3 min. 42,08 sek.

Dienos finalų sesiją pradėjusiame moterų 50 m plaukime peteliške niekas neprilygo D.Jaruševičiūtei. JAV studijuojanti plaukikė buvo greičiausia tiek atrankoje, tiek kovoje dėl čempionės titulo – 27,72 sek. Ji aplenkė vietas ant podiumo taip pat iškovojusias kaunietę Medą Kulbačiauskaitę ir panevėžietę Dominyką Rapšytę.

Šioje, sau neįprastoje rungtyje atrankoje startavo ir Rūta Meilutytė. Ji užfiksavo antrą rezultatą tarp visų dalyvių (27,50 sek.), tačiau dėl ligos finale plaukti atsisakė.

Tos pačios rungties vyrų finale kova vyko tarp trijų Lietuvos rinktinės narių – Tado Duškino, Deivido Margevičiaus ir A.Šidlausko. Pastarasis plaukikas kovoje dėl apdovanojimų pagerino savo asmeninį rezultatą (24,31 sek.), bet to užteko tik trečiai vietai užimti. O rungties nugalėtoju tapo T.Duškinas (23,47 sek.), aplenkęs atrankoje greičiausiu buvusį D.Margevičių.

Moterų 200 m krūtine plaukime greičiausiai finišą pasiekė Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Agnė Šeleikaitė, pagerinusi asmeninį rekordą net 3 sekundėmis – 2 min. 29,88 sek. Antrąją vietą užėmė sostinės sportininkė Kotryna Teterevkova, bronza atiteko Kauno sporto mokyklos „Startas“ atstovei Godai Overlingaitei.

Europos čempiono titulą Kopenhagoje iškovojęs Danas Rapšys nepaliko jokių šansų savo varžovams 200 m plaukime laisvu stiliumi. Nugalėtojo titulą jam užtikrino 1 min. 42,80 sek. rezultatas. Kauniečiai Tomas Sungaila ir Saulius Valatkevičius užėmė, atitinkamai, antrą ir trečią vietas.

Perpus trumpesnėje moterų plaukimo distancijoje antrą čempionės titulą pirmenybėse užsitikrino D.Jaruševičiūtė– 57,35 sek., po atkaklios kovos finiše aplenkusi vilnietę Neringą Černiauskaitę ir Gretą Pleikytę.

Atkakliausia kova vyko vyrų 100 m krūtine rungtyje. Jos nugalėtoju tapo A.Šidlauskas (58,80 sek.), vos 0,03 sek. aplenkęs komandos draugą Lietuvos rinktinėje Giedrių Titenį. Trečiąją vietą iškovojo Marius Mikalauskas.

100 m nugara moterų plaukimą be didesnių sunkumų laimėjo šios rungties favoritė Ugnė Mažutaitytė, už savęs palikusi alytiškę Gabiją Mankauskaitę ir kaunietę M.Kulbačiauskaitę. Lietuvos rinktinės plaukikės rezultatas – 1 min. 02,26 sek.

Vyrai nugara plaukė dvigubai ilgesnį nuotolį. Antrąjį rezultatą atrankoje užfiksavęs Gytis Stankevičius finale pademonstravo kur kas didesnį greitį ir, nuotolį įveikęs per 1 min. 55,59 sek., aplenkė medalius taip pat iškovojusius Roką Juozelskį bei Eimantą Milių. Visi trys sportininkai atstovauja Kauno plaukimo mokyklai.

Moterų 200 m plaukimą kompleksiniu būdu laimėjo panevėžietė Erika Martišiūtė – 2 min. 19,62 sek. Ji užtikrintai aplenkė kaunietę G.Overlingaitę ir Didžiojoje Britanijoje besimokančią Gerdą Vasiliauskaitę.

A.Šidlauskas į savo taupyklę įsidėjo antrąjį čempionato auksą 400 m kompleksinio plaukimo nuotolyje – 4 min. 28,19 sek. Antrasis nuotolį įveikė kaunietis Deividas Ivanauskas, trečiasis buvo Šiaulių „Delfino“ auklėtinis Romanas Pokalo.

Viktė Labanauskaitė triumfavo daugiausiai ištvermės reikalaujančiame moterų 800 m plaukime laisvu stiliumi. JAV besimokanti panevėžietė pagerino asmeninį rekordą – 8 min. 56,87 sek. ir tapo rungties nugalėtoja. Antroji atplaukė U.Mažutaitytė, bronza džiaugėsi Liepa Kluonytė.

Vakaro desertu tapo vyrų laisvo stiliaus estafetė 4 x 100 m. Savo miestų komandoms atstovavo visi pajėgiausi šalies plaukikai. Čempione tapo Panevėžio „Žemynos“ 1-oji komanda, savo gretose turėjusi nacionalinės rinktinės narius. D.Rapšys, Simonas Bilis, A.Šidlauskas ir jaunasis Aleksas Savickas distancijoje užtruko 3 min. 17,83 sek.

Kauno PM 1-oji komanda (T.Duškinas, G.Stankevičius, R.Juozelskis ir T.Sungaila) pasidabino sidabro, o „Starto“ 1-oji komanda (Mantas Lisauskas, M.Mikalauskas, S.Valatkevičius ir D.Margevičius) – bronzos apdovanojimais.

Analogišką moterų estafetę laimėjo Kauno PM 1-oji komanda, kurią sudarė Beatričė Kanapienytė, M.Kulbačiauskaitė, A.Šeleikaitė ir Vakarė Girčytė – 3 min. 57,21 sek. Už jos finišavo „Starto“ 1-oji komanda (Liepa Kluonytė, Viktorija Šulgaitė, Ema Balčiūtė ir Marija Rutkauskaitė), trečioji atplaukė Panevėžio „Žemynos“ 1-oji komanda (D.Rapšytė, V.Labanauskaitė, E.Martišiūtė ir Adelė Rusnė Juknevičiūtė).