Angle down Atgal

Lietuvos paukštynai tikrinami dėl Nyderlandų fipronilo krizės

Nyderlanduose kilus krizei dėl vištų kiaušinių užteršimo nuodingu insekticidu ir šalyje pradėjus skersti vištas, pradėti tikrinti ir Lietuvos paukštynai.

Kaip BNS pranešė Veterinarijos tarnybos atstovė Jurgita Savickaitė, kol kas neturima informacijos, jog Lietuvos vištidėse būtų naudojamas blusoms naikinti pavojingas preparatas fipronilas. Anot jos, patikrinimų metu bus nustatoma, ar šio insekticido nėra vištų fermose.

„Paukštynuose inicijuoti vertinimai, pažiūrėsime. Gali užtrukti keletą savaičių patikrinimai“, - BNS sakė J. Savickaitė.

Paukštynai tikrinami ne tik dėl Nyderlanduose kilusios krizės, tačiau ir dėl Lietuvos gyvūnų teisių gynėjų skundų, jog paukštynuose vištos laikomos blogomis sąlygomis.

Nyderlanduose dėl fipronilo pėdsakų uždraudus prekiauti šalyje išaugintų vištų kiaušiniais, šalyje jau paskersta iki 350 tūkst. vištų, jų skaičius netrukus padidės iki maždaug 1 milijono. 2016 metais Nyderlanduose buvo laikoma 46 mln. vištų dedeklių.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite