Angle down Atgal

Lietuvos paštas reaguoja į Alytaus savivaldybės kritiką: jau priėmė keletą sprendimų

Ką galima padaryti, kad besitęsianti eilių prie centrinio pašto skyriaus Alytuje problema mažėtų, antradienį nuotoliniu būdu aiškinosi Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis ir bendrovės „Lietuvos paštas“ tinklo direktoriumi Jonu Sadausku.

Prieš savaitę miesto meras kreipėsi į Lietuvos paštą, kad jie ieškotų sprendimų, kurie pakeistų esamą situaciją ir prie centrinio pašto dešimtimis eilėse nesibūriuotų žmonės. 

J. Sadausko teigimu, prieš ketverius metus optimizuojant veiklą padaryti tam tikri sprendimai situacijos nepagerino, o ją pablogino. Siekiant sumažinti eiles prie pašto, prailgintas jo darbo laikas, laikinai atsidarė ir pašto skyrius Vidzgiryje, Topolių g. 2, kuris buvo uždarytas prieš keletą metų. Tiesa, skyrius veikia tik kaip siuntų išdavimo punktas: gyventojai jau gauna žinutes, kad gali atvykti atsiimti siuntas ir iš šio pašto skyriaus. 

Centriniame pašte miesto centre taip pat papildomai pradėjo dirbti dar vienas darbuotojas. Planuojama, kad jau mėnesio pabaigoje ARENA prekybos centre Ūdrijos gatvėje esančiame pašto padalinyje taip pat bus išduodamos siuntos. Taip pat Alytuje Lietuvos paštas planuoja plėsti ir paštomatų tinklą. 

Mero teigimu, laikino pašto skyrius Vidzgryje problemos neišsprendžia, nes siuntoms sumažėjus ir uždarius skyrių, problema išliks, todėl šiame mikrorajone būtinas nuolatinis skyrius. Jis galėtų atsirasti ir dabartinėse patalpose jas suremontavus, taip pat svarstoma galimybė jį įkurti ir viename iš prekybos centrų. Priėmus galutinį sprendimą dėl patalpų konkrečioje vietoje, naujas padalinys Vidzgiryje galėtų atsirasti jau po kelių mėnesių.

Komentuoja Lietuvos pašto tinklo vadovas Jonas Sadauskas:

Jau daugiau nei metai gyvename neįprastomis karantino sąlygomis. Nuo lapkričio fiksuojame rekordinius siuntų kiekius, kurie lemia ir didesnį klientų srautą pašto skyriuose. Juose dėl karantino ribojimų galime aptarnauti mažiau klientų nei įprastai, dėl to susidaro didesnės eilės nei įprastai.  

Viso karantino laikotarpiu stebime situaciją ir esant poreikiui imamės pačių įvairiausių priemonių, kad siuntos gyventojus pasiektų greičiau ir kad klientai siuntas galėtų atsiimti alternatyviais būdais, o ne pašto skyriuose. Taip atsirado tokios papildomos priemonės kaip mobilūs arba laikini siuntų atsiėmimo punktai, maksimalų siuntų srautą nukreipiame į paštomatus, jie aptarnaujami ir sekmadieniais. Šias priemones taikėme keliuose skirtinguose miestuose, atitinkamai pagal situaciją ir poreikį.

Kartu įgyvendinome ir ilgalaikius strateginius projektus, kuriais siekiame gerinti pašto paslaugų prieinamumą ir kokybę gyventojams. Pavyzdžiui, per metus atnaujinome 9 pašto skyrius, įrengdami juos pagal naują modernią koncepciją. Karantino metu itin išaugo paštomatų populiarumas, todėl nuolat plečiame LP EXPRESS paštomatų tinklą – per metus įrengėme apie 110 naujų paštomatų.

Alytus yra vienas iš miestų, kuriame turime ilgalaikius tikslus didinti pašto paslaugų padengiamumą mieste, atnaujinant pašto skyrius, perkeliant juos į klientams patogesnes patalpas, taip pat didinant paštomatų skaičių. Esama situacija dėl išaugusių siuntų srautų, kaip ir kai kuriuose kituose Lietuvos miestuose, paskatino ieškoti ir greitų trumpalaikių sprendimų. Vienas tokių sprendimų – laikini siuntų išdavimo punktai.

Balandžio 6 d. tokį atidarėme ir Alytuje, buvusiose pašto skyriaus patalpose, adresu Topolių g. 2. Klientai čia bus aptarnaujami darbo dienomis nuo 14 iki 19 val., šeštadieniais nuo 10 iki 14 val. Alytaus gyventojai siuntas ir toliau galės atsiimti ir pašto skyriuose, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į gautą pranešimą – kur tiksliai reikėtų atvykti atsiimti siuntą.

Planuojame, kad siuntų išdavimo punktas veiks artimiausias dvi savaites, tačiau jeigu bus poreikis, jo veikla bus pratęsta.

Atsižvelgdami į situaciją, dar praeitą savaitę priėmėme sprendimą laikinai pailginti centrinio pašto darbo laiką, vos prieš mėnesį buvo praplėstas paštomatas, siuntas į paštomatus dedame ir sekmadieniais.

Taip pat lygiagrečiai numatyti ir ilgalaikiai veiksmai. Esamų skyrių atnaujinimas, perkėlimas į patogesnes vietas, pavyzdžiui, prekybos centrus, kur paštas būtų visada pakeliui, taip pat plėsime paštomatų tinklą, kad siuntas gyventojai galėtų atsiimti ir siųsti patogiai, jiems tinkamiausiu metu ir, svarbiausia, saugiai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite