Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas vainikuotas dramatiškais finalais

Vilnius
Lietuvos tinklinio federacijos nuotr.
Reporteris Lina Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Nuostabus vasariškas oras, apypilnės tribūnos ir pasiaukojama kova dėl čempionų vardų. Būtent tuo sekmadienį pasižymėjo Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finalai, padovanoję sirgaliams gero lygio žaidimą ir dramatiškas kovas dėl aukso.

Moterų turnyro finale susitiko dvi favoritėmis laikytos poros. Ieva Dumbauskaitė ir Irina Zobnina pusfinalyje 2-0 (21:16, 21:18) nugalėjo seseris Gerdą ir Rugilę Grudzinskaites, o Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė 2-0 (21:13, 22:20) įrodė pranašumą prieš Ievą Kazūraitytę ir Moniką Šalkutę.

Moterų finalas tapo tikra čempionato puošmena. Puikų žaidimą demonstravo abi komandos, o neįtikėtiną pasiaukojimą demonstravusios U. Andriukaitytė ir V. Vitkauskaitė gana užtikrintai laimėjo pirmąjį setą 21:13. Antrajame sete nemažai patirties įvairiuose užsienio turnyruose jau sukaupusios I. Dumbauskaitė ir I. Zobnina buvo netoli to, kad išlygintų rezultatą, bet antroje seto dalyje kovingosios V. Vitkauskaitė ir U. Andriukaitytė sugebėjo persverti rezultatą savo naudai ir iškovoti fantastišką pergalę 2-0 (21:13, 22:20).

Įdomu tai, kad U. Andriukaitytė ir V. Vitkauskaitė gyvena skirtinguose miestuose ir kartu susibūrė tik prieš pat čempionatą.

"Emocijos labai geros. Labai džiaugiamės, nes gana netikėtai atradome viena kitą. Pirmą kartą žaidėme kartu, bet tikriausiai požiūriai aikštelėje sutampa. Kiek treniruočių kartu turėjome? Jei tiksliai suskaičiavus, tai tris", - po finalo šypsojosi V. Vitkauskaitė.

"Manyčiau, kad pergalę lėmė mūsų psichologinė būsena. Ją pavyko teigiamą išlaikyti viso finalo metu. Finale lengva nebuvo, nes aš su Irina ir Ieva kartu treniruojuosi ir visos gerai pažįstame viena kitą. Taktiškai buvo sunku nustebinti, tiesiog laimėjo tos, kurios labiau norėjo", - pridūrė U. Andriukaitytė.

Naujosios Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionės džiaugėsi, kad Lietuvos pirmenybės pasižymėjo dideliu populiarumu ir dėkojo gausiai susirinkusiai publikai. "Buvo žiauriai smagu. Nesitikėjome, kad bus tiek daug žmonių", - sutartinai kalbėjo tinklininkės.

Rungtynėse dėl bronzos medalių I. Kazūraitytė ir M. Šalkutė pasinaudojo savo patirtimi ir 2-0 (21:18, 21:17) įveikė Gerdą ir Rugilę Grudzinskaites.

Vyrų turnyre jau pusfinaliai pasižymėjo gero lygio kovomis. Favoritų vardą pateisinę Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis 2-0 (21:14, 21:14) nugalėjo Audrių Knašą ir Tomą Staševičių, o Matas Navickas su Patriku Stankevičiumi 2-0 (21:15, 21:16) įveikė Artūrą Vasiljevą bei Marių Malinauską.

Jaunieji M. Navickas ir P. Stankevičius finale metė rimtą iššūkį A. Rumševičiui ir L. Každailiui bei abejuose setuose kurį laiką turėjo iniciatyvą. Visgi po prestižinius turnyrus visame pasaulyje šiemet keliaujantys A. Rumševičius bei L. Každailis išplėšė pergalę 2-0 (21:17, 22:20).

Mažajame finale A. Vasiljevas ir M. Malinauskas 2-0 (21:16, 21:18) pranoko A. Knašą ir T. Staševičių.

Čempionato nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) viceprezidentas Marius Vasiliauskas, LTF generalinis sekretorius Andrius Gaidys ir "Baltijos-Amerikos klinikos" vadovė Inga Malinauskienė.

"Iš esmės tos komandos, kurių šešete ir ketverte mes tikėjomės, tos ir žaidė. Buvo gražūs ir intriguojantys finalai. Esame patenkinti, kad Lietuvos čempionato lygis po truputį kyla ir atsiranda jaunų talentingų žaidėjų", - čempionatą apibendrino M. Vasiliauskas.

LTF viceprezidentas pasidžiaugė, kad tinklinio populiarumas Lietuvoje toliau auga. Jis tikisi, kad ateityje iš masiškumo atsiras daugiau talentų, kurie galės garsinti Lietuvos vardą visame pasaulyje.

"Čia yra ilgas darbas. Kažkada pradėjome darbą su 16-os metų mergaitėmis, dabar joms yra 24-eri. Auga kiti jauni žmonės. Jei tai vyks ir ateityje, tai po kelerių metų turėsime daugiau neblogo lygio komandų. Paplūdimio tinklinis Lietuvoje toliau sparčiai auga mėgėjų tarpe, daugėja aikštelių. Norėtųsi, kad dabar daugiau atsirastų profesionaliai norinčių žaisti sportininkų ir tų, kurie juos ruoštų", - mintimis dalinosi M. Vasiliauskas.

Pirmą kartą Lietuvos čempionato metu buvo kovojama ir dėl geriausios tinklinio sporto mokyklos ar klubo vardo. Pirmąją vietą komandų įskaitoje užėmė Vilniaus "Auksmos" klubas, antrąją vietą užėmė Kauno "SM Startas", trečiąją – Tinklinio mokymo centras.