Angle down Atgal

Lietuvos metų šokio mokytojos nepažabojo net pandemija

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos šokio mokytoja ekspertė, šokio studijos „Šokantys bateliai“ įkūrėja ir vadovė, Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narė Vilija Jakubauskė šiais metais išrinkta Lietuvos šokio mokytoja. Ir tai ne vienintelis džiaugsmas laureatės profesiniame kelyje – šiemet sukanka 15 metų, kai šokis užpildė ne tik jos gyvenimą, bet ir darbinę veiklą.

Šokio mokytojų asociacija šį lapkritį organizavo tradicinius Lietuvos šokio mokytojo rinkimus. Juose komisijos ir interneto svetainėje balsavusiųjų dėka išrinkta Lietuvos šokio mokytoja. Svetainės lankytojų apklausai taip pat buvo pateiktos Birutės Akelaitienės, Violetos ir Romualdo Laugalių, Ilonos Stankevičienės, Jolantos Tendienės kandidatūros.

Staigmena pamokos metu

V. Jakubauskė pasakoja puikiai prisimenanti akimirką, kai šokio mokytojų asociacijos prezidentas Arnoldas Riekumas paskambinęs pranešė širdį suvirpinusią naujieną.

„Iš pradžių nesuvokiau, kas įvyko, nes tuo metu vedžiau pamoką penkiamečių mergaičių grupei. O po to pagalvojau: tai ką – kalbą reikės sakyti, – šypsosi Vilija. – Aišku, tai buvo smagi žinia, labai džiaugiuosi, kad tiek vaikai, tiek vaikų tėveliai labai smagiai priėmė šį įvertinimą.“

Dėkoja direktoriui

Šokių mokyta išrinkta vilkaviškietė negaili gražių žodžių „Aušros“ gimnazijos direktoriui Arūnui Serneckui. Būtent jis pateikė šokio mokytojos ekspertės kandidatūrą konkursui. „Manau, šis nuopelnas ne mano vienos, o visų, kurie eina kartu su manimi“, – džiaugiasi laureatė.

Pasak jos, būtų labai smagu, kad ir kitų Lietuvos mokyklų vadovai imtų pavyzdį ir pastūmėtų mokytojus dalyvauti konkursuose, pasidžiaugtų jų pasiekimais ir įvertintų.

Paklausta, ar šokių mokytojos titulas kaip nors lems jos tolesnę veiklą, Vilija atsako, kad tikrai ne. „Gal tik aš turėsiu didesnį asmeninį įpareigojimą, kad reikia nesustoti ir toliau „važiuoti“ į priekį. Vienais metais viena, kitais metais kita tampa metų šokių mokytoja, – kuklinasi Vilija. – Labai linkiu, kad kuo daugiau mokyklų direktorių savo mokytojus nominuotų tokioms nominacijoms, nes būtent provincijų mokyklų mokytojams tai tikrai svarbus dalykas. O ypač kai džiaugiasi vaikai ir vaikų tėvai.“

Paliesta L. Kisielienės meilės tautiniam šokiui

Vilija sako, kad šokis ją nuo mažens lydėjo visada – bent tiek, kiek ji save prisimena. Bet meilė tautiniam šokiui atsiradusi per dėstytojos Laimutės Kisielienės paskaitas.

Tik šiandien, kai ji pati yra šokio mokytoja, suvokia, kad tautinis šokis šiais laikais nėra toks populiarus, koks galėtų būti.

„Vaikai labai mėgsta šiuolaikinius šokius. Bet, žinoma, pamokų metu paliečiame įvairius stilius, juos paįvairiname. Norisi, kad mažieji šokėjai būtų išprusę, galėtų atskirti liaudies, šiuolaikinį ir kitus šokius“, – sako mokytoja.

Pandemija šokio nepažabojo

Antrus metus visame pasaulyje daugelį veiklų palietusi koronaviruso pandemija Vilkaviškyje šokių nesustabdė. V. Jakubauskė pamokas vedė nuotoliniu būdu pagal tvarkaraštį.

„Aš turiu šešias šokių grupes, pandemijos metu kiekviena grupė per nuotolį išmoko po atskirą šokį, kurį gyvai pademonstravome renginyje, skirtame šeimoms. Tikrai buvo galima išgyventi, nuotoliu organizavome net kalėdinius renginius“, – teigia mokytoja.

Tiesa, pripažįsta, kad per pirmąjį karantiną buvę šiek tiek sudėtingiau, nes reikėjo atrasti būdus, metodus, kaip vaikus motyvuoti, kad prisijungtų, kad jiems pamoka nebūtų nuobodi žiūrint į ekraną.

Šokti namuose – juk ne salėje. Ir vietos mažai, ir reikalingos garso ir vaizdo technikos trūksta. „Bet per antrąjį karantiną jau buvau viskam pasiruošus, vedžiau temines pamokas mažiems vaikams, persirengiau įvairiais personažais, o vaikai noriai prisijungė, mokėsi šokti lyg būtų salėje“, – džiaugėsi Vilija.

Etaplius primena, kad Lietuvos šokio mokytojos apdovanojimai vyks gruodžio 17 d. Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos šokių kolektyvo „Norija“ 15-ojo gimtadienio šventėje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite