Angle down Atgal

Lietuvos literatūros ir meno archyvui perduotas šokėjos ir pedagogės Elenos Namajuškaitės archyvas

Lietuvos literatūros ir meno archyvui perduoti 232 dokumentai: Rygos lietuvių gimnazijos 1927–1938 m. fotografijos, informaciniai leidiniai, mokinių sąrašai ir kiti dokumentai, 1938 m. latvių–lietuvių sąjungos Rygoje fotografijos, Elenos Namajuškaitės autobiografiniai užrašai, mokslo Rygoje dokumentai, studijų Kaune pažymėjimai, 1940–1944 m. dienoraštis, rašytas Kaune, asmeninės fotografijos, mokslo diplomai, darbo pažymėjimai, spaudos iškarpos.

Lietuvos literatūros ir meno archyvo direktoriaus doc. dr. Juozapo Blažiūno teigimu, vieni vertingiausių ir įdomiausių šios kolekcijos dokumentų yra Danutės Nasvytytės Ritminės gimnastikos ir išraiškos šokio studijos fotografijų albumas bei kiti studijos, kurioje mokėsi garsi šokėja ir pedagogė Elena Namajuškaitė, dokumentai.

Elena Namajuškaitė po mokslų Rygos lietuvių gimnazijoje į Kauną atvažiavo 1938 m. „<...>buvau linkusi į menus, todėl būdama penkiolikos nedvejodama tapau išraiškos šokių pradininkės Lietuvoje Danutės Nasvytytės mokine jos įsteigtoje Ritminės gimnastikos ir išraiškos šokio studijoje“, – pasakojo Elena Namajuškaitė.

Studija 1939 m. veikė Kauno Jono Jablonskio pradžios mokykloje. Čia šokio pamokos vykdavo vakarais ir savaitgaliais. Danutė Nasvytytė būsimas šokėjas ugdė vadovaudamasi ne iš anksto sukurtu ir bandomu pritaikyti metodu, o intuicija, puoselėdama savo mokinių įgimtus talentus. Taip mokinės buvo skatinamos pažinti save, improvizuoti, sukuriant individualias ir savitas šokio formas.

Į archyvą perduoti dokumentai praplės šokio istorijos ribas ir užpildys informacijos trūkumą. Lietuvos literatūros ir meno archyve jau yra saugomi iš Sidnėjaus atgabenti iki 1942 m. Danutės Nasvytytės Ritminės gimnastikos ir išraiškos šokio studijos šokėjos Janinos Giedraitis de Falkovskos dokumentai, o iš Melburno – Danutės Nasvytytės „Dana Nasvytis Creative Dance Group“ 1952–1960 m. dokumentai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite