Lietuvos ledo ritulio čempionate įvyko pirmasis šio sezono Elektrėnų derbis

Elektrėnai

Pixabay.com nuotr.

148535

Daugkartinė Lietuvos čempionė Elektrėnų „Energija – Geležinis Vilkas“ šį kartą formaliai Elektrėnuose žaidė rungtynių svečių statusu, tačiau tai jiems nesutrukdė 4:2 nugalėti „Energijos Hockey – HC Klaipėdos“ komandą ir taip neleido oponentams Lietuvos čempionate debiutuoti pergalingai.

Susitikimą gerokai aktyviau pradėjo „Energija – Geležinis Vilkas“, tačiau patikimai jų varžovų vartus gynė Maksimas Ponomarenko. Tuo tarpu „Energija Hockey – HC Klaipėda“ jau pirmo savo išpuolio metu sugebėjo surasti spragą oponentų gynyboje ir metimu sukdamasis savo debiutą Lietuvoje įvarčiu paženklino Timuras Muginovas (03:04, rez. perd. Ilja Kuznecovas).

Taikstytis su neigiamu rezultatu daugkartiniai Lietuvos čempionai nebuvo nusiteikę: netrukus jie surengė savo ataką, o ritulį į vartus pasiuntė Karolis Fedorovičius (05:00, rez. perd. Oskaras Oleinikas, Ernestas Tunkevičius). Po išlyginamojo įvarčio abi komandos pradėjo atvirą žaidimą: iš pradžių Donatas Kumeliauskas turėjo galimybę išvesti „Energiją – Geležinį Vilką“ į priekį, bet po sėkmingo vartininko žaidimo savo progą gavo T. Muginovas, pabėgęs vienas prieš Martiną Petiulį. Tiesa, ir kitoje aikštės pusėje epizodas baigėsi vartininkui atrėmus metimą į vartus.

Kėliniui artėjant prie pusiaujo savo atakos arsenalą pademonstravo Rojus Plepys, preciziškai tiksliu metimu išvedęs „Energiją – Geležinį Vilką“ į priekį (09:14, rez. perd. Justas Fedorovičius, K. Fedorovičius). Veiksmo ant ledo netrūko ir po šio metimo, o kitoje aikštės pusėje milimetrų iki atsakomojo įvarčio pritrūko „Energijos – HC Klaipėdos“ puolėjui, sudrebinusiam vartų skersinį.

Antrąjį kėlinį „Energija – Geležinis Vilkas“ pradėjo turėdami daugumą, bet rungtynių šeimininkai apsigynė ir patys surengė keletą pavojingų išpuolių. Iš pradžių Denisas Kuzminovas atliko pavojingą metimą į vartus, o vėliau gražiu perdavimu išvedė T.Muginovąvieną prieš vartininką. Šį kartą rusas M. Petiuliui nepaliko jokių vilčių ir išlygino rezultatą (23:11, rez. perd. D. Kuzminovas).

Nesėkmingas svečiams buvo ir antras bandymas realizuoti kiekybinę daugumą, o įpusėjus kėliniui problemų laikantis drausmės turėjo jau būtent jie. Tiesa, galimybę ilgai dvigubai kiekybinei persvarai išvaistė patys „Energijos Hockey – HC Klaipėdos“ atstovai, netrukus užsidirbę nuobaudą už grubumą ir palengvinę savo varžovų užduotis gynyboje.

Nė vienai komandai nesugebant įgyti persvaros, ant ledo buvo galima vis dažniau pamatyti kietą kovą: visi Elektrėnų derbio dalyviai nesaugojo nei savęs, nei varžovų ir oponentus apdovanojo ne vienu jėgos veiksmu. Visgi, ne kartą komandos persistengdavo ir užsidirbdavo pražangas: iš pradžių dvi nuobaudas gavo „Energijos – Geležinio Vilko“ nariai, o vėliau savo pražanga atsakė ir oponentai. Nepaisant to, nė vieniems išnaudoti šių situacijų nepavyko, tad į paskutinį kėlinį komandos žengė esant lygiam rezultatui.

Įvarčio trečiajame kėlinyje ilgai laukti nereikėjo: „Energijai – Geležiniam Vilkui“ įsitvirtinus oponentų aikštės pusėje, Edvinas Boroška pataisydamas savo metimą antruoju bandymu pasiuntė ritulį į vartus (41:00). Kiek vėliau galimybę padvigubinti savo pranašumą turėję svečiai pataikė į vartų konstrukciją, o dvi patyrusių žaidėjų pražangos leido jungtinei Elektrėnų ir Klaipėdos komandai dar kartą pabandyti išnaudoti dvigubą kiekybinį pranašumą. Sudėtingoje situacijoje atsidūrę jų varžovai pademonstravo šaltakraujiškumą bei taip ir neleido šeimininkams įsikurti jų aikštės pusėje bei išlaikė minimalų pranašumą.

Savo darbą gynyboje atlikę „Energijos – Geležinio Vilko“ žaidėjai netrukus suspindėjo ir puolime. Ilgą reidą atlikęs D.Kumeliauskas sukaustė visos oponentų gynybos dėmesį ir bandė surasti prieš laisvus vartus atsidūrusį komandos draugą, tačiau ritulys į vartus įskriejo ir be jo pagalbos leidžiant puolėjui įsirašyti jau penktąjį įvartį šiame sezone (52:23, rez. perd. Patrikas Misiukas).

Per likusį mačo laiką rezultatas nepakito, tad „Energija – Geležinis Vilkas“ iškovojo trečiąją pergalę iš tiek pat galimų.