Lietuvos ledo ritulininkai pasaulio čempionatą pradėjo pergale prieš kroatus (nuotraukų galerija)

Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje prasidėjusio pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės turnyro pirmosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) nugalėjo Kroatijos ekipą.

Rungtynės prasidėjo atkaklia kova ir lietuviams nepavyko primesti savo žaidimo. Visgi paskutinėmis pirmojo kėlinio sekundėmis Tadas Kumeliauskas (20 min., perdavimus atliko Danielis Bogdziulis ir Mindaugas Kieras) išvedė turnyro šeimininkus į priekį.

Antrojo kėlinio pradžioje (23 min.) po Domantas Čypo ir Pauliaus Gintauto rezultatyvių perdavimų lietuvių pranašumą padvigubino Emilijus Krakauskas. 35-ąją min. tiksliu smūgiu pasižymėjo Ilja Četvertakas (perdavimus atliko Edgaras Rybakovas bei M. Kieras).

Trečiajame kėlinyje įvarčių pelnyta nebuvo ir Lietuvos rinktinė šventė pirmąją pergalę. Mačo pabaigoje iš aikštės 25 min. buvo pašalintas P. Gintautas.

Lietuviai į vartus metė 33 kartus, o kroatai - 26. Lietuvos ledo ritulininkai „užsidirbo“ 35 baudos minutes, o Kroatijos - 10.

Geriausiu žaidėju Lietuvos komandoje pripažintas vartininkas T. Kumeliauskas.

Kitose grupės rungtynėse Japonijos rinktinė tik po pratęsimo 2:1 nugalėjo estus, o Ukraina 3:0 pranoko Rumunijos ledo ritulininkus.

Pirmadienį Lietuvos rinktinė žais su Rumunija, trečiadienį - su Japonija, penktadienį - su Ukraina, o šeštadienį - su Estija.

Turnyro nugalėtoja iškops į I diviziono A grupę.