Angle down Atgal

Lietuvos kultūros sostinės projektas „MUZĖ VEŽA“ įsivažiuoja!

Smagus ir spalvingas projektas patraukė klaipėdiečių dėmesį skelbdamas apie prisišvartavusį MUZĖ VEŽA laivą ir pradingusią laivo įgulą. Lietuvos jūrų muziejaus socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešta, kad laivas įmontuotas į autobusą Nr. 8. Viešojo transporto keleiviai atraktyvia forma įtraukti į smagų žaidimą ir pakviesti surasti pasiklydusį kapitoną, bocmaną, koką, radistą, keletą jūreivių bei jungų.

Miesto gatvėse pasirodžiusi laivo įgula atkreipė klaipėdiečių dėmesį. Gaudžiantis varpas ir mėlynai dryžuota įgula, su gelbėjimosi ratu bei liemene ir kitais, laivo įgulai būdingais atributais, klausinėjo praeivių apie dingusį MUZĖ VEŽA laivą. Įgula klaidžiojo perėjomis ir lankė įvairias įstaigas, kur tikėjosi rasti savo laivą. Visi paklaustieji buvo gerai nusiteikę ir nuoširdžiai žadėjo padėti, jei tokį sutiks ar pamatys, skambindami su gera žinia į Lietuvos jūrų muziejų. Ir pagaliau įgula savo laivą rado - jis buvo prisišvartavęs MUZĖ VEŽA Jūrų muziejaus autobuse, į kurį visi smagiai sugužėjo.

Taigi vakar, keleiviai, keliaujantys keleiviniu autobusu Nr. 8 tapo vieno iš MUZĖ VEŽA autobuso vidaus ekspozicijos atidarymo dalyviais, laivo keleiviais, kuriems įdomiais klausimais – atsakymais buvo pristatyta, kuo gyvena ir apie ką pasakoja Lietuvos jūrų muziejus. Kelionės metu miestiečiai aktyviai įsitraukė į žaidimą ir teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti specialiaisiais MUZĖ VEŽA ženkliukais bei Lietuvos jūrų muziejaus ypatingomis dovanomis. Keliaujantiems autobusu buvo plačiau pristatyta kaip veikia interaktyvi ekspozicija autobuse bei „MUZĖ VEŽA“ projektas, kuris jungia keturis Klaipėdos muziejus: Lietuvos jūrų, Mažosios Lietuvos, Laikrodžių ir Prano Domšaičio galeriją.

Netrukus bus įrengtos ir pristatytos ir kitų trijų MUZĖ VEŽA autobusų vidaus ekspozicijos. O nuo gegužės 9 d. iki pat rugsėjo mėnesio keturiose autobusų stotelėse muziejai organizuos kūrybines edukacines provokacijas. Stotelėse bus rengiamos gyvosios edukacinės veiklos, kurias ves muziejininkai.

„MUZĖ VEŽA“ projektas, siekdamas pagyvinti miesto kultūrinį gyvenimą bei atitikdamas programos „Klaipėda - Lietuvos kultūros sostinė 2017“ koncepciją, 4 skirtinguose miesto rajonuose rudenį surengs 4 renginius vietos bendruomenėms bei svečiams. Kiekvienas renginys bus skirtas vienai temai – Istorijai, Klasikai, Jūrai ir Menui. Pagrindiniu renginio akcentu bus autobusas, kuris vienam kartui virs mizanscena, sale ar edukacine erdve. Renginiuose, pritaikant šiuolaikines technologijas, audio–video projekcijas, bus pristatomos konkrečiam Klaipėdos rajonui aktualios miesto istorijos muziejinės vertybės ar paveldo objektai.

Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė pagal programą „Klaipėda - Lietuvos kultūros sostinė 2017“ .

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite