Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Lietuvos krepšinio rinktinė nugalėjo Čekiją

Lietuvos krepšinio rinktinė nugalėjo Čekiją

BNS/SCANPIX nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt

195888

Kazys Maksvytis pratęsė sėkmingą startą prie Lietuvos rinktinės vairo. Atrankos į 2023-ųjų pasaulio čempionatą rungtynėse mūsų šalies nacionalinė komanda Opavoje 74:66 (19:23, 26:9, 9:18, 20:16) nukovė Čekiją ir šventė antrąją pergalę.

Praėjusį penktadienį lietuviai 89:69 nugalėjo Bulgariją, tad pirmąjį „langą“ baigė be suklupimų.

Sunkokai prasidėjo susitikimas snieguotoje Čekijoje, kur rungtynes dėl COVID-19 apribojimų tribūnose įsitaisė tik tūkstantis sirgalių. 2:10 vienu metu atsiliko Lietuva, tačiau stabilizavo situaciją ir po pirmojo kėlinio turėjo keturių taškų deficitą – 19:23.

Po pertraukėlės lietuviai griebė jautį už ragų, išsiveržė į priekį, o varžovai ėmė kristi iš rikiuotės. Iš pradžių Davidas Jelinekas nusileido ant Eigirdo Žukausko kojos po metimo iš toli. Vienas čekų lyderių ilgai iš skausmo raitėsi ant parketo, kol galiausiai buvo palydėtas ant suolo. Martinas Peterka po kelių minučių gavo smūgį alkūne į veidą nuo Tomo Dimšos ir apsipylęs krauju buvo priverstas keliauti pas medikus.

Mindaugo Kuzminsko vedama Lietuvos komanda susikrovė ir dviženklį pranašumą bei į pertrauką išėjo pirmaudama 45:32.

Vis dėlto po pertraukos į aikštę čekai grįžo su gera energija, o štai lietuviams darėsi vis sunkiau. Dviženklė persvara ištirpo per trečią kėlinį, kurio metu Lietuva sukrapštė vos 9 taškelius. Prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą K.Maksvyčio auklėtiniai pirmavo 54:50.

Situacija kaito rungtynėms artėjant prie finišo, mat čekai po tolimo dūrio ketvirtojo kėlinio viduryje jau išsiveržė ir į priekį (58:59). Lietuviai netrukus susigrąžino minimalią persvarą, tačiau aikštės šeimininkai laikėsi per kovinį atstumą iki pat mačo pabaigos. Laimei, kovingumas ir meistriškumas galiausiai padėjo mūsų šalies rinktinei išplėšti pergalę.

M.Kuzminskas su 13 taškų (3/6 dvit., 2/2 trit., 1/2 baud. met.) buvo rezultatyviausias lietuvių gretose, jis taip pat atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 17 naudingumo balų.

Dvigubu dubliu pasižymėjo Martynas Echodas: 12 pelnytų taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Centro efektyvumas – 19 balų.

Solidžiai sužaidė ir antrąsias rungtynes rinktinėje žaidęs Eigirdas Žukauskas, kuris surinko 11 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir baigė susitikimą su 18 naudingumo balų savo taupyklėje. Kai Eigirdas buvo aikštėje, lietuviai pelnė 21 tašku daugiau nei varžovai. Pagal šį rodiklį Permės „Parma“ puolėjas buvo geriausias komandoje.

Varžovų ekipoje išsiskyrė 21 tašką surinkęs Tomašas Kyzlinkas.

Lietuvos rinktinei sunkiai sekėsi pataikyti: dvitaškius K.Maksvyčio auklėtiniai matė 49 proc. (21/43), tritaškius – 26 proc. (6/23) taiklumu.

Kovą dėl kamuolių Lietuva laimėjo 45:39, puolime lietuviai nusiėmė 17 kamuolių, o antraisiais šansais surinko 13 taškų – vienu mažiau nei varžovai.

K.Maksvyčio komanda prarado 12 kamuolių, čekai – 13. Po oponentų klaidų lietuviams pavyko pelnyti 17 taškų.

Ryškiausias skirtumas tarp komandų buvo atsarginių žaidėjų indėlis. Nuo suolo kilę Lietuvos krepšininkai pelnė 44 taškus, o štai Čekijos atsarginiai įmetė 17.

Į kitą stovyklą rinktinės sugužės jau kitais metais – 2022-ųjų vasario pabaigoje. Tuomet K.Maksvytis su rinktine keliaus į Bosniją ir Hercegoviną vasario 24-ąją, o po trijų dienų prieš bosnius kausis namuose.

Lietuva: M.Kuzminskas 13 (3/6 dvit., 2/2 trit., 1/2 baud. met., 4 rez. perd., 17 naud. bal.), M.Echodas 12 (11 atk. kam., 19 naud. bal.), E.Žukauskas 11 (8 atk. kam, 18 naud. bal.), M.Girdžiūnas ir T.Dimša po 8, L.Birutis 6, A.Butkevičius ir O.Olisevičius po 4, G.Masiulis ir V.Čižauskas 3, D.Gailius 2, M.Normantas 0.

Čekija: T.Kyzlinkas 21, J.Bohačikas 13, M.Peterka 9.​​​​​​