Sportas2019 m. Rugpjūčio 4 d. 21:52

Lietuvos krepšininkai užtikrintai nugalėjo suomius

Lietuva

93673

Pasaulio vyrų krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė draugiškose rungtynėse Klaipėdos „Švyturio“ arenoje sekmadienį 80:60 (26:18, 15:13, 26:13, 13:16) nugalėjo Suomijos komandą.

Sėkmingai rungtynes pradėję lietuviai paskutinę pirmo kėlinio minutę įgijo 11 taškų pranašumą 26:15, bet įpusėjus antrajam ketvirčiui, suomiai sumažino atsilikimą iki trijų taškų 28:31. Mūsų šalies krepšininkai atsakė spurtu 6:0 ir atitrūko 37:28, o prieš ilgąją pertrauką turėjo dviženklį pranašumą 41:31.

Antrąją susitikimo pusę ryžtingai pradėjusi Lietuvos rinktinė ėmė tolti nuo varžovų ir trečiąjį kėlinį užbaigė turėdama 23 taškų persvarą 67:44. Paskutiniame ketvirtyje suomiams pavyko šiek tiek aptirpdyti skirtumą, bet užtikrintą pergalę šventė aikštės šeimininkai.

Lietuvos rinktinei 11 taškų pelnė Domantas Sabonis, po 9 - Mantas Kalnietis ir Rokas Giedraitis, 8 - Jonas Mačiulis, po 7 - Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas, po 6 - Mindaugas Kuzminskas ir Marius Grigonis, 5 - Žygimantas Janavičius, po 4 - Paulius Jankūnas ir Renaldas Seibutis, po 2 - Arnas Butkevičius ir Martinas Gebenas. Eimantas Bendžius taškų nepelnė.

Komandos treneris Dainius Adomaitis sekmadienio rungtynėms neregistravo Jono Valančiūno, Ado Juškevičiaus, Gyčio Masiulio ir Martyno Echodo.

Suomijos ekipoje 9 taškus surinko Topiasas Palmi, po 7 - Shawnas Huffas ir Andre Gustavsonas.

Tai buvo pirmoji lietuvių pergalė kontrolinių mačų cikle. Penktadienį mūsiškiai išvykoje 70:78 pralaimėjo Ispanijos krepšininkams.

Kita Lietuvos rinktinės varžove bus Serbijos komanda. Rugpjūčio 10 dieną šios ekipos susitiks Belgrade, o rugpjūčio 12 dieną - Kaune.