Lietuva

Lietuvos krepšinio federacijos / Ž. Vilgelio nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt

179469

Lietuvos vyrų rinktinė tęsia pasirengimą olimpiniam krepšinio atrankos turnyrui. Mūsų šalies nacionalinė komanda antradienį (birželio 22 d.) Kaune susitiko su Rusijos ekipa ir nugalėjo varžovus rezultatu 78:61 (20:16, 17:19, 21:11, 20:15).

Šiai dvikovai nebuvo registruoti Regimantas Miniotas ir Arnas Butkevičius.

Pirmosiose kontrolinėse rungtynėse praėjusį šeštadienį (birželio 19 d.) lietuviai neturėjo didelių problemų su Dominikos Respublika (95:62).

Birželio 24 d. Lietuvos krepšininkai dar kartą susikaus su Dominika.

Lietuvos rinktinės starto penketas Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Robertas Giedraitis, Gytis Masiulis ir Domantas Sabonis mačą pradėjo permainingai. Į D. Sabonio puskablį ir G. Masiulio dėjimą rusai atsakė savo taškais (4:4). Kurį laiką vyko lygi kova (8:8). Andrejaus Voroncevičiaus tritaškį ir Antono Astapkovičiaus metimą iš po krepšio kiek neutralizavo Jono Valančiūno du dėjimai iš eilės (12:13). M. Grigonis dvitaškiu ir J. Valančiūnas dar vienu dėjimu sugrąžino iniciatyvą Lietuvai (18:14). Po J. Valančiūno taiklių baudų skirtumas išaugo iki 6 taškų mūsiškių naudai (20:14). Po pirmųjų 10 minučių žaidimo Lietuvos rinktinė pirmavo – 20:16.

Antrasis kėlinys prasidėjo rusų tolimu metimu ir Mindaugo Kuzminsko dvitaškiu (22:19). Tęsėsi atkaklios grumtynės, kuriose lietuviams koją kišo dažnos šiurkščios klaidos (22:21, 22:23, 24:23). Tomas Dimša ir D. Sabonis baudomis trumpam atitolino aikštės šeimininkus (27:23). M. Kuzminskas ir T. Mozgovas apsikeitė tritaškiu ir dėjimu (32:30). Po M. Grigonio tolimos „bombos“ Lietuvos rinktinė pabėgo 5 taškais (37:32). Tačiau kėlinį Rusija baigė Michailo Kulagino metimu iš tritaškio zonos ir po 20 minučių mūšio Lietuva pirmavo tik nežymiai – 37:35.

Trečiajame ketvirtyje pirmąjį kartą aikštėje kartu pasirodė D. Sabonis ir J. Valančiūnas. Rokas Giedraitis pataisė J. Valančiūno netaiklų tritaškį (39:35). Netrukus uteniškis dėjimu padidino skirtumą (41:35). Sėkmingą atkarpą 6:0 pratęsė Rokas Jokubaitis (43:35). Lietuvos krepšininkai kėlinio viduryje įgijo 7 taškų pranašumą (44:37, 46:39). Netrukus D. Sabonis ir M. Kuzminskas baudomis persvarą dar labiau padidino (+10, 49:39). Rusai neketino nuleisti rankų (50:46), bet laimė idealų derinį atliko J. Valančiūnas ir M. Kuzminskas (52:46). Pirmuosius savo taškus baudos metimais surinko M. Kalnietis (54:46), o greitose atakose dėjimais varžovų krepšį drebino M. Kuzminskas ir G. Masiulis. Po 30 minučių Lietuva pirmavo 12 taškų skirtumu – 58:46

Lemiamas kėlinys prasidėjo Rusijos žaidėjo Artiomo Komolovo ir M. Kalniečio tritaškiais (61:49). Po kelių akimirkų Lukas Lekavičius ir J. Valančiūnas padidino Lietuvos atotrūkį iki 16 taškų (65:49). Priešininkai dar neketino kelti baltos vėliavos ir laimėjo atkarpą 8:0 (57:65). Tritaškį pataikė M. Grigonis, firminį savo reidą atliko T. Dimša ir mūsiškiai nutraukė rusų spurtą (70:57, likus 2:45 min.). Po dar vieno M. Grigonio tolimo „šūvio“ nugalėtojas jau nekėlė abejonių (+16, 73:57, likus 2:20 min.). Po M. Grigonio ketvirto tritaškio Lietuvos rinktinė šventė galutinę pergalę – 78:61.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 16 (10 atk. kam., 7/9 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos), Marius Grigonis 14 (5 rez. perdav., 1/2 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai), Domantas Sabonis 12 (8 atk. kam., 3/5 dvitaškiai, 6/8 baudos), Mindaugas Kuzminskas 10 (4 atk. kam., 3/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/2 baudos), Gytis Masiulis 8, Mantas Kalnietis ir Rokas Jokubaitis po 5, Tomas Dimša 4, Lukas Lekavičius ir Rokas Giedraitis po 2 taškus. Eimantas Bendžius (12:33 min.) ir Tadas Sedekerskis (24 sek.) taškų nesurinko. Regimantas Miniotas ir Arnas Butkevičius neregistruoti rungtynėms.

Rusija: Antonas Astapkovičius* 13, Michailas Kulaginas ir Antonas Kardanachišvilis po 8, Timofejus Mozgovas* ir Andrejus Voroncevičius* po 6, Ivanas Uchovas 5, Grigorijus Motovilovas 4, Artiomas Komolovas 3, Jevgenijus Baburinas, Ivanas Strebkovas, Vladimiras Ivlevas ir Semionas Antonovas po 2 taškus. Antonas Kvitkovskichas nežaidė.