Lietuvos krepšininkai po dramatiškos kovos iškovojo kelialapį į pasaulio čempionatą

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotraukos

2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato antrojo atrankos etapo J grupės rungtynėse pirmadienį Lietuvos rinktinė Vilniaus „Siemens“ arenoje po dviejų pratęsimų 95:93 (24:16, 15:23, 18:16, 18:20; 9:9, 11:9) įveikė Olandijos komandą.

Aštuntąją pergalę iš tiek pat galimų turintys lietuviai pelnė kelialapį į pasaulio čempionato finalinį etapą.

Po 10 žaidimo minučių aikštės šeimininkai turėjo aštuonių taškų pranašumą 24:16, tačiau antrajame ketvirtyje iniciatyvą perėmė svečiai. Spurtu 9:2 kėlinį pradėję olandai sumažino atsilikimą iki minimumo 25:26, o 16-ąją min. išsiveržė į priekį 29:28. Prieš ilgąją pertrauką rezultatas buvo lygus 39:39. Sėkmingai antrąją rungtynių pusę pradėję Olandijos krepšininkai nutolo 45:39, 47:41. 28-ąją min. svečiai buvo priekyje 55:49, bet mūsiškiai pelnė aštuonis taškus be atsako ir prieš lemiamą ketvirtį persvėrė rezultatą savo naudai 57:55.

Paskutiniame kėlinyje lietuviai ėmė po truputį tolti nuo varžovų. 35-ąją min. aikštės šeimininkų pranašumas pasiekė 14 taškų (73:59), bet olandai atsakė spurtu 12:0 ir, likus žaisti 1 min. 19 sek., sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (71:73). Likus 20 sek., Eimantas Bendžius pataikė abu baudų metimus (75:71). Adas Juškevičius užsidirbo nesportinę pražangą, varžovams net nespėjus išmesti kamuolio iš užribio, bet Charlonas Kloofas pataikė tik vieną baudą, o lietuviai nusprendė varžovus stabdyti pražangomis. Yannickas Franke taip pat pataikė tik vieną metimą, bet po Mindaugo Kuzminsko klaidos Ch. Kloofas, likus 7 sek., dvitaškiu išlygino rezultatą 75:75. Lietuviams suregzti rezultatyvios atakos nepavyko ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Per papildomą 5 min. atkarpą ir toliau vyko atkakli kova. Likus žaisti 2 min. 20 sek., olandai įgijo minimalų pranašumą 82:81. 2 min. komandoms taškų pelnyti nepavyko, bet, likus 12 sek., Edgaras Želionis pataikė dvitaškį su bauda ir mūsiškiai išsiveržė į priekį 84:82. Y. Franke, likus 10 sek., vėl sugrąžino lygybę 84:84 ir išplėšė antrą pratęsimą.

Sužaidus 3 min. antrajame pratęsime, olandai pataikė iš toli ir išsiveržė į priekį 92:89, bet tritaškiu atsakė Mantas Kalnietis. Varžovų metimas nebuvo įskaitytas, o likus vos 5 sek., dar vieną tritaškį įsūdė M. Kalnietis - 95:92. Lietuviai sustabdė varžovus pražangomis. Ch. Kloofas pataikė tik pirmąją baudą, antrą metė tyčia netaikliai ir kamuolį atgavę lietuviai išsaugojo pergalingą rezultatą.

Lietuvos rinktinei M. Kalnietis pelnė 21 tašką, E. Bendžius ir Lukas Lekavičius - po 14, A. Juškevičius - 11, M. Kuzminskas - 10.

Penktąją nesėkmę patyrusioje Olandijos komandoje 19 taškų surinko Ch. Kloofas, 16 - Thomas Van der Marsas, 13 - Shane'as Hamminkas, 11 - Y. Franke, 10 - Jito Kokas (9 atk. kam.).

Antrajame pasaulio čempionato atrankos etape žaidžia 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Joms įskaityti pirmojo etapo rezultatai. Į pasaulio čempionatą pateks po tris geriausias grupių ekipas.