Lietuvos krepšininkai pergalingai pradėjo Europos jaunimo olimpinį festivalį

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt

10146

Dėre (Vengrija) vykstančio 14-ojo Europos jaunimo olimpinio festivalio merginų krepšinio turnyro pirmosiose rungtynės pirmadienį Lietuvos rinktinė 57:55 (13:13, 21:13, 11:14, 12:15) nugalėjo Čekijos ekipą.

Lietuvos rinktinės vyr. treneris Tadas Stankevičius, komandos lyderėmis išskyręs Saulę Kaupytę ir Brigitą Sinickaitę, kalbėjo: „Merginos dar tik mokosi laimėti - viena tokia pergalė joms vertingesnė nei daugybė treniruočių. Aukštas varžybų lygis, startinis jaudulys lėmė, kad padarėme netoli 30 klaidų - todėl ir pergalė iškovota taip sunkiai“.

Nugalėtojoms 19 taškų pelnė S. Kaupytė, 12 - B. Sinickaitė.

Kitose rungtynėse lietuvės antradienį susitiks su Vokietijos rinktine.

Vaikinų turnyro starte Lietuvos 16-mečiai krepšininkai 73:49 (15:23, 15:3, 23:14, 20:9) įveikė Estijos bendraamžius.

Sunkiai startavę ir pirmame kėlinyje nusileidę estams 15:23, antrajame mūsiškiai priartėjo 25:24. Tuo metu dėl liūties teko 20-čiai minučių sustabdyti varžybas, nes pro salės stogą sunkėsi vanduo. Grįžus po priverstinės pertraukos, lietuviai įsibėgėjo ir į didžiąją pertrauką išėjo esant rezultatui 30:26. Vėliau skirtumas tik didėjo, ketvirtajame kėlinyje jis buvo pasiekęs net 27 taškus, o rungtynes lietuviai laimėjo 73:49.

„Sunkią rungtynių pradžią lėmė koncentracijos trūkumas, galbūt įtakos turėjo ir vėlyvas grįžimas iš festivalio atidarymo vakar. Po pertraukėlės pavyko pakeisti žaidimo braižą ir atsiplėšti. Išskirti nenorėčiau nė vieno žaidėjo - laimėjo visa komanda“, - po rungtynių teigė Lietuvos komandos vyr. treneris Edvinas Justa.

„Šioje jaunimo rinktinėje yra vaikinų, kurie turi visus duomenis ir galimybes ateityje žaisti nacionalinėje vyrų rinktinėje, kuriais jau dabar domisi užsienio klubai“, - pabrėžė Lietuvos jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila.

Lietuviams 16 taškų pelnė Laurynas Vaištaras, 12 - Lukas Kreišmontas, 10 - Adas Šimonis.

Kitas rungtynes lietuviai žais su vengrais.

Jau pirmąją festivalio dieną startavo šeši Lietuvos plaukikai.

Geriausiai startas sekėsi Vilniaus miesto sporto centro auklėtiniui Arijui Pavlidžiui. 100 m plaukimo nugara atrankoje jis pasiekė 13-ą rezultatą - 58,57 sek. bei pateko į pusfinalį. Jame sportininkas buvo dar greitesnis ir nuotolį įveikė per 58,12 sek. Mūsiškis liko per žingsnį nuo finalo ir užėmė devintąją vietą.

Toje pačioje rungtyje startavęs dar vienas vilnietis Germantas Švecovas atrankoje su airiu Šyno Maknikolu (Sean McNicholl) pasidalijo 18-19 vietomis - 59,10 sek.

Dvi lietuvaitės varžėsi analogiškoje merginų rungtyje. Nei vienai jų patekti į kitą etapą nepavyko. Alytiškė Gabija Mankauskaitė takelyje užtruko 1 min. 06,26 sek. ir užėmė 26-ą vietą, tuo tarpu uostamiesčio plaukikė Paulina Pekūnaitė bendroje įskaitoje liko 35-a. Jos laikas - 1 min. 7,77 sek.

31-ą rezultatą 100 m plaukimo krūtine rungtyje pasiekė uteniškis Aleksandras Kasakovskis, tuo tarpu panevėžietis Titas Smailys 200 m laisvu stiliumi rungtyje buvo 36-as - 2 min. 01,80 sek.

Nesėkmingai lietuvaičiams susiklostė plaukimai estafetėse 4x100 m laisvuoju stiliumi. Merginų komanda užėmė priešpaskutinę, 21-ą, vietą (4 min. 3,10 sek.), o vaikinai aplenkė tris varžovus ir liko 14-i (3 min. 37,11 sek.).

Pirmąją lengvosios atletikos varžybų dieną startavo du lietuviai. Luka Garšvaitė merginų šuolių į tolį rungtyje (5 m 67 cm) užėmė devintąją vietą ir pateko į finalą.

Vaikinų 100 m bėgimo atrankoje lietuvis Edgaras Radzevičius (11,37 sek.) užėmė 17-ąją vietą ir liko per žingsnį nuo pusfinalio.

Merginų teniso turnyre pirmadienį lietuvė Fausta Zykutė 4:6, 0:6 pralaimėjo vengrei Lukai Janoši (Luca Janosi), o Otilija Norkutė 4:6, 2:6 nusileido latvei Kamilai Bartonei.

Europos jaunimo olimpinis festivalis truks šešias dienas.