Angle down Atgal

Lietuvos krepšininkai laukia kietos kovos su gruzinais

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ketvirtadienį pradeda kovas Europos čempionato („Eurobasket 2017“) B grupėje. Pirmasis lietuvių varžovas Tel Avive - puikiai pažįstama ir visuomet kovinga Gruzijos ekipa.

Mūsų šalies krepšininkai į šią kovą stos jau žinodami, kad gruzinų nuvertinti negalima. Lietuvos ir Gruzijos keliai šiemet susikirto per draugiškas rungtynes ir tuomet be Zazos Pačulijos žaidę varžovai lietuvius nugalėjo 80:71.

Nepaisant kluptelėjimo per kontrolines rungtynes, lietuviai laikomi neabejotinais šio mačo favoritais. Tiesa, gruzinai jau ne kartą įrodė, kad autoritetai jiems nerūpi. Šiame pasiruošimo cikle Gruzijos krepšininkai įveikė ne tik lietuvius, bet ir serbus bei graikus.

Nors per draugiškas rungtynes gruzinai pademonstravo solidų žaidimą, Europos čempionate ekspertai juos priskiria prie autsaiderių.

Skriaudos 2015 metų čempionate nepamiršę Gruzijos krepšininkai Lietuvai ruošia kerštą, tačiau varžovų nusiteikimas mūsų šalies krepšininkų negąsdina. Oficialiame turnyre rinktinėje debiutuosiantis Artūras Gudaitis draugiškame mače su gruzinais surinko 17 taškų ir ketina vėl užkurti pirtį varžovams.

„Emocijos geros. Sunku žinoti, kas laukia, bet mes nenusileisime. Pirmos rungtynės visada svarbios, nes kaip pradėsi, taip ir važiuosi toliau“, - sakė aukštaūgis.

Kietos kovos šiame mače žiūrovai tikrai turėtų išvysti. Gruzinai pasižymi lėtu, tačiau kovingu žaidimu. Tiesa, neaišku, ar aikštelėje pasirodys Gruzijos rinktinės lyderis Z. Pačulija. Prieš čempionatą buvo iškilusi grėsmė, kad vidurio puolėjas apskritai nevažiuos į pirmenybes. „Golden State Warriors“ krepšininkas pasiruošimo metu patyrė čiurnos traumą, tačiau prieš mačą su lietuviais mįslingai nutylėjo, ar žengs į aikštelę.

Praradimų gali būti ir Lietuvos rinktinėje. Neaišku, ar rungtyniaus Donatas Motiejūnas, kuris susidūrė su sunkumais, bandydamas palikti uragano kamuojamą JAV. Lietuvio indėlio gali prireikti kovoje su gruzinų priekine linija, kurios mūsiškiai jau nesustabdė draugiškose rungtynėse.

Daugiausiai nemalonumų lietuviams pridarę Tornikė Šengelija ir Giorgis Šermadinis, neabejotinai ir Europos čempionato starte temps komandą. Gynėjų linijoje varžovų gynybą visuomet pasiruošęs sudraskyti Maiklas Diksonas (Michael Dixon).

Tiesa, gruzinai negali pasigirti turintys lygiavertę sudėtį. Ekipos atsarginiai žaidėjai meistriškumu gerokai nusileidžia stipriam startiniam penketui, o lietuviai bandys tai išnaudoti žaisdami greitą krepšinį.

„Kovosime kiekviename aikštės centimetre. Svarbiausia bus gerai kautis dėl atšokusių kamuolių, bėgti į greitą puolimą ir pelnyti lengvus taškus“, - sakė A. Gudaitis.

Kituose B grupės mačuose ketvirtadienį Vokietija susitinka su Ukraina, o Izraelis - su Italija.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite