Angle down Atgal

Lietuvos karo laivas prie Klaipėdos uosto vartų aptiko ir sunaikino Antrojo pasaulinio karo miną

Gegužės 11 d. Baltijos jūroje vykstant minų paieškos ir nukenksminimo operacijai „Open Spirit 2019" (liet. „Atvira dvasia"), Lietuvos teritoriniuose vandenyse rasta ir sėkmingai sunaikinta Antrojo pasaulinio karo vokiška jūrinė kontaktinė mina EMD.

Apie 2 jūrmylės nuo Klaipėdos uosto vartų sprogmenį surado ir sunaikino Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas M54 „Kuršis".

Šioje operacijoje tai – jau ketvirtas surastas sprogmuo jūroje. Tris minas prieš tai šią savaitę surado ir sunaikino Belgijos karinio laivyno minų paieškos ir nukenksminimo laivas BNS „Bellis". Laivo M54 „Kuršis" surasta ir sunaikinta mina gulėjo ne tik prie aktyvaus laivybos kelio, bet ir šalia Lietuvai svarbaus elektros kabelio.

Lietuvoje po 2 metų pertraukos vykstančioje tarptautinėje istorinių minų paieškos ir nukenksminimo operacijoje „Open Spirit" dalyvauja 14 laivų iš 10-ties NATO ir partnerių valstybių. Šiemet operacijai vadovauja Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos.

Paskutinės Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vykusios tarptautinės išminavimo operacijos „Open Spirit 2016" metu buvo išžvalgytas 54 kvadratinių jūrmylių plotas, surasta 15 jūrinių minų, 3 torpedos ir 3 nuskendusių laivų liekanos.

Karinių jūrų pajėgų nuotraukoje matoma surasta ir jau sunaikinta mina.

Tarptautinė operacija „Open Spirit" skirta Baltijos jūros dugno išvalymui nuo jūrinių minų, paliktų I ir II pasauliniuose karuose. Taip siekiama sumažinti jūrinių minų keliamą pavojų jūrinei laivybai, žvejybai ir kitai ekonominei veiklai, taip pat pagerinti Baltijos jūros ekologinę aplinką. Per pirmąjį pasaulinį karą jūroje padėta apie 55 tūkst. jūrinių minų ir 7,5 tūkst. įvairių kliūčių, antrąjį - beveik 95 tūkst. jūrinių minų ir beveik 16 tūkst įvairių kliūčių. Šios minos vis dar kelia didžiulį pavojų: 2005 m. Šiaurės jūroje Belgijos žvejai tinklais atsitiktinai ištraukė miną, jai sprogus žuvo keturi žmonės, tokių nelaimingų atsitikimų yra buvę ir daugiau. Spėjama, kad daugiau nei 80 tūkst. minų vis dar yra vandenyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite