Angle down Atgal

Lietuvos karo jūreiviai pasveikino Latvijos kolegas

Savaitgalį Latvijos sostinėje Rygoje iškilmingai paminėtas kaimyninės šalies karinių jūrų pajėgų įkūrimo šimtmetis. Renginyje Latvijos kolegas pasveikino Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Arūnas Mockus ir patrulinio laivo P15 „Sėlis" įgula.

Pagrindinis Latvijos karinių jūrų pajėgų įkūrimo šimtmečio renginys – Rygos įlankoje surengtas karinių laivų paradas. Jame dalyvavo kariniai laivai iš Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Vokietijos, Estijos, Suomijos ir Švedijos. Lietuvai parade atstovavo P15 „Sėlis".

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, pagrindinio renginio metu Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas A. Mockus susitiko su Latvijos prezidentu Egiliu Levitu, Latvijos karinių jūrų pajėgų vadu flotilės admirolu Ingu Vizuliu, aptarė bendradarbiavimą su Baltijos jūros šalių karinių jūrų pajėgų vadais ir laivynų vadovybių atstovais.

Latvijos karinių jūrų pajėgų susikūrimo data minima rugpjūčio 10 d. – 1919 metų kovų už nepriklausomybę verpete kuriantis Latvijos kariuomenei buvo pradėtas steigti ir kariuomenės jūrų pajėgų junginys.

Šiuo metu Latvijos karines jūrų pajėgas sudaro vadovybė ir trys laivų divizionai: priešmininių laivų, patrulinių laivų ir pakrančių apsaugos laivų. Rikiuotėje šiuo metu yra 18 įvairių tipų laivų ir katerių.

Intensyvus Lietuvos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimas vyksta nuo 1998 m. įsteigus bendrą Baltijos valstybių karinių laivų junginį BALTRON. Kasmet šiam junginiui Estija, Latvija ir Lietuva skiria laivus, vadovybę ir štabą. BALTRON junginys organizuoja ir vykdo pratybas. Ši patirtis padeda personalui pasirengti Lietuvos ir Latvijos karinių laivų ir įgulų priskyrimui NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginiui.

Taip pat Lietuvos Karinių jūrų pajėgų karininkai kasmet tobulinasi Latvijos gynybos akademijoje daugiau nei dešimtmetį organizuojamuose Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir štabo karininkų kursuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite