Angle down Atgal

Ansamblis „Lietuvos Jeruzalė“ muzikos garsais perteiks žydų tautos ir Vilniaus miesto istoriją

Pučiamųjų instrumentų ir simfoninis orkestrai, monospektaklis bei klasikinės muzikos garsai paskutinįjį vasaros mėnesį sukvies į Chaimo Frenkelio vilos parko erdvę. Šiaulių „Aušros“ muziejaus organizuojamas festivalis tik įsibėgėjo ir žada ryškų bei įsimintiną rugpjūtį. Jau šį ketvirtadienį (rugpjūčio 6 d.) 18 val. vilos parke žiūrovų laukia ansamblis „Lietuvos Jeruzalė“.

Žymaus žydų pramonininko Ch. Frenkelio statytos vilos parko scenoje pasirodysiantis ansamblis muzikine kalba perteiks didingą ir tuo pačiu tragišką Vilniuje gyvenusios tautos istoriją. Žiūrovai pajus grąžintą ano meto koloritą, ypatingą atmosferą. Pasirodymas skiriamas Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

Muzikinio pasakojimo personažai nėra vien išminčiai ar meno kūrėjai, kurių darbai yra tapę pasaulio kultūros paveldu. Tai, veikiau, paprasti žmonės, darbštūs ir nagingi, beatodairiškai stojantys ginti savo tiesos ir įsitikinimų, dažnai susiduriantys su neteisybe ir pykčiu, gebantys pasijuokti iš pačių savęs. Skambės S. Prokofievʼo, B. Borisovʼo, J. Achronʼo, M. Bruchʼo, E. Blochʼo, D. Seltzerʼio, F. Latėno ir kt. kūriniai.

Atlikėjai: Borisas Traubas (smuikas, ansamblio vadovas), Sergejus Okruško (fortepijonas), Valentinas Kaplūnas (violončelė), Romualdas Ramutis Taločka (klarnetas), Borisas Kirzneris (smuikas), Rolandas Romoslauskas (altas), Saulius Astrauskas (mušamieji)

XVII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginio bilieto kaina: 10 Eur, su nuolaida 8 Eur. Bilietai – TICKETMARKET ir Chaimo Frenkelio vilos kasoje. Internetu – https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/chaimo-frenkelio-festivalio-koncertas-bilietai-20200806

Kitą savaitę į vilos parką kviečiami Birutės Mar talento ir japonų kultūros gerbėjai. Rugpjūčio 13 d. aktorės režisuotame ir vaidinamame spektaklyje atsiskleis tikros XX a. pr. į Tokiją vykusių japonų emigrantų gyvenimo istorijos. Spektaklis pastatytas japonų kilmės amerikietės rašytojos Julie’os Otsukaʼos romano „Buda palėpėje“ motyvais. Jame laikomasi tradicinio japonų teatro principo: jungiami šokis, judesys, tekstas ir scenoje skambanti gyva muzika. Tai savita scenos ženklų kalba, kuria pasakojama istorija apie tautos šaknis, ryšį su praeitimi ir protėviais pasaulio tautų maišymosi epochoje, apie savastį kaip stiprybę ir būdą išlikti. 2020 m. aktorė ir režisierė, „Solo teatro“ įkūrėja Birutė Mar apdovanota Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui.

Deja, bet rugpjūčio 11 d. turėjęs vykti Tbilisio valstybinio operos ir baleto teatro ansamblio „Suliko“ koncertas dėl atšauktų skrydžių yra perkeltas į rugsėjo mėnesį.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjos: UAB „Sabalin“, Dabija. Informaciniai rėmėjai: Šiaulių apskrities televizija, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“. Partneris – LRT plius. Bilietus platina „Ticket Market“.

 

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite