Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionatas

Vilnius

Etaplius SistemaŠaltinis: Etaplius.lt

178367

2021 m. gegužės 28–30 dienomis Trakuose ant Galvės eže­ro vyko Lietuvos jaunių-jaunimo baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas.  Varžybose dalyvavo 7 Elektrėnų savi­valdy­bės sporto centro auklė­tiniai: Gintarė  Pališauskaitė, Domi­nykas Pažėra, Artūras Golovač, Dainius Medekša, Dominykas Builo, Adas Stefanovič ir Lukas Kybartas. Varžybų metu irkluo­tojai iškovojo 30 medalių: 18 aukso, 8 sidabro ir 4 bronzos.

Jau pirmą varžybų dieną mūsų sportininkai startavo pui­kiai ir pasiekė labai aukštų re­zultatų – Gintarė 500 m nuo­tolyje iškovojo net tris aukso me­dalius vienviete, dviviete ir keturviete baidarėmis. Artūras iškovojo tris medalius – du aukso ir vieną  sidabrą.  Dominykas Pažėra, irkluodamas 500 m dviviete kanoja, laimėjo aukso medalį. Tris bronzos medalius Elektrėnų komandai irkluodami  keturviete kanoja pelnė Dainius, Dominykas Builo ir Lukas.  Antrą varžybų dieną Elektrėnų sportininkai ir vėl skynė laurus – 1000 m nuotolyje iškovojo 11 medalių. Gintarė, irkluodama vienviete ir dviviete baidare, iškovojo du aukso medalius. Dominykas, irkluodamas vienviete ir dviviete kanoja, laimėjo du aukso medalius. Taip pat tris aukso medalius iškovojo Artūras, irkluodamas vienviete, dviviete ir keturviete kanoja. Vaikinai Lukas, Dominykas Builo, Adas Stefanovič ir Dainius, irklavę keturviete kanoja, laimėjo keturis sidabro medalius. Trečią dieną varžybos vyko 200 m nuotolyje, tai sprinto rungtis, kuri visada sulaukia daugiausiai žiūrovų dėmesio. Šioje rungtyje Elektrėnų komanda ir vėl pasiekė puikių rezultatų – iškovoti 9 medaliai. Sprinto rungtyje Gintarė irklavo vienviete, dviviete ir keturviete baidare – ji iškovojo tris aukso medalius. Artūras, irkluodamas vienviete, laimėjo bronzos medalį, o dviviete ir keturviete kanojomis pelnė du aukso medalius. Dominykas Builo, Dainius ir Lukas, irkluodami keturviete kanoja, komandai iškovojo dar tris sidabro medalius.
Čempionato metu iškovota 30 medalių: 18 aukso, 8 sidabro ir 4 bronzos, iš kurių net 17 laimėjo Gintarė ir Artūras. Varžybų metu buvo vykdoma atranka į pasaulio jaunių ir jaunimo čempionatą, kuris vyks­ Montemore (Portugalija) rugsėjo 3–6 dienomis. Jame startuos trys Elektrėnų sporto centro auklėtiniai: Gintarė Pališauskaitė, Artūras Golovač ir Dominykas Pažėra.
Norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad baidarių ir kanojų irklavimas Elektrėnų savivaldybėje nepatenka į prioritetines sporto šakas, tačiau, nepaisant to, jau daug metų baidarių ir kanojų irkluotojai iš Elektrėnų garsina ir atstovauja Lietuvai tarptautinėse varžybose, Europos ir pa­saulio čempionatuose. Elektrėnų irkluotojai Gintarė, Dominykas ir Artūras yra Lietuvos olimpinės pamainos rinktinės nariai, jie vieni iš ­nedaugelio Elektrėnuose, kurie gali tuo didžiuotis.
Aš, kaip treneris, labai džiaugiuosi, jog Elek­trėnų sporto centras, sudarydamas geras sąlygas, padeda irkluotojams pasiruošti svarbiausioms sezono varžyboms. Didžiuojuosi savo auklėtiniais – labai smagu, kad jie jau keletą metų atstovauja Lietuvai tarptautinėse varžybose.