Angle down Atgal

Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas: pasaulio čempionato kovosime dėl aukščiausių vietų

Trakuose savaitgalį vykęs atvirasis Lietuvos irklavimo čempionatas buvo paskutinės šio sezono varžybos mūsų šalyje, tačiau pajėgiausiems sportininkams tai buvo tik vienas iš pasiruošimo etapų prieš artėjantį svarbiausią metų startą - pasaulio pirmenybes.

2017 metų pasaulio irklavimo čempionatas rugsėjo 24-spalio 1 dienomis vyks Sarasotoje (JAV).

„Turime stiprią suaugusių rinktinę, iš kurios tikimės gerų pasiekimų svarbiausiose metų varžybose - pasaulio čempionate“, - Eltai sakė Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) prezidentas Dainius Pavilionis.

Šiais metais visus irklavimo sirgalius džiugina Lietuvos vyrų porinė keturvietė valtis. Nepaisant to, kad įgulos sudėtis minimaliai keitėsi, ji laimėjo pirmąjį ir trečiąjį pasaulio taurės etapus bei Europos čempionatą. Tai yra visas varžybas, kuriose šiemet buvo dalyvauta. Tuo tarpu olimpiniai vicečempionai Mindaugas Griškonis ir Saulius Riteris (Ritter) sezoną pradėjo laimėdami pasaulio taurės etapą, bet Europos čempionate liko be apdovanojimų. D. Pavilionis mano, kad šios abi įgulos kovos dėl aukščiausių vietų planetos pirmenybėse.

„Mūsų porinė keturvietė įgula kasmet augo, augo ir priaugo prie tokio rezultato. Tinkama sistema, kryptingas darbas leidžia džiaugtis jų pasiekimais. Nepasakyčiau, kad vyrų dvivietei metai nėra sėkmingi. M. Griškonis ir S. Riteris laimėjo pirmą pasaulio taurės etapą Serbijoje, o vėliau valčių sudėtyse buvo įvairių korekcijų. Tik Europos čempionate nepasisekė (užimta 7-a vieta - red. past.), nes gal dėl netinkamai paskirstyto krūvio sportininkams buvo juoda diena. Ji išpuolė pačiu blogiausiu momentu - pusfinalyje. B finale mūsiškiai parodė 3 sek. geresnį laiką negu A finalo irkluotojų. Tai yra labai stipri komanda ir pasaulio čempionate pamatysime, ką ji gali. Visos iki šiol vykusios varžybos buvo pasiruošimas planetos pirmenybėms“, - kalbėjo LIF prezidentas.

Daug vilčių teikia ir iš naujo suburtas Mildos Valčiukaitės ir Ievos Adomavičiūtės duetas. Donatai Karalienei nusprendus sustabdyti karjerą, nauja M. Valčiukaitės porininke tapo JAV studijavusi ir sportavusi I. Adomavičiūtė. Prieš keletą metų jos kartu skynė medalius pasaulio jaunimo pirmenybėse, tačiau praėjus nemažai laiko, viską reikia šlifuoti iš naujo.

„Progresas jų yra didžiulis. Tą pastebi ir treneriai. Ieva grįžo iš visai kitos sistemos, nes JAV ji treniravosi su aštuonviete, dirbo kitais krūviais, todėl reikėjo laiko adaptuotis. Penkta vieta pasaulio taurės etape Šveicarijoje parodė, kad merginos progresuoja ir viskas dar prieš akis. Jos yra kovingai nusiteikusios, motyvuotos ir dar tikrai parodys, ką gali. Mildos forma šiuo metu yra tikrai fantastiška, ji techniškai irkluoja labai gerai. Dabar ji turi tvirtą užnugarį ir tai mums leidžia tikėtis šviesios ateities“, - vylėsi D. Pavilionis.

D. Pavilionis liko patenkintas pavienio irklo vaikinų keturvietės įgula, kurios rezultatai sparčiai gerėja.

„Šiemet didelį dėmesį skyrėme pavienių irklų valčių atstovams. Ši valčių klasė praeityje Lietuvoje buvo labai stipri. Turime dabar labai perspektyvią keturvietę be vairininko, kuri jaunimo pasaulio čempionate užėmė septintą vietą, bet drąsiai galėjo A finale kovoti dėl medalių“, - sakė LIF vadovas.

Būtent Trakuose prieš porą savaičių vyko vienas didžiausių tarptautinių sporto renginių Lietuvoje šiais metais - pasaulio jaunių (iki 19 metų) irklavimo čempionatas. FISA eilinį kartą gyrė lietuvius už nepriekaištingai surengtą čempionatą, o tai labai svarbu siekiant svarbiausio tikslo - ateityje Trakuose surengti pasaulio suaugusių pirmenybes.

Pasaulio jaunių pirmenybėse mūsiškiai medalių neiškovojo, tačiau merginų dviviečių be vairininko finale ketvirtą vietą užėmusios lietuvės Vytautė Urbonaitė ir Kamilė Kralikaitė pelnė kelialapį į 2018 metų pasaulio jaunimo olimpines žaidynes Argentinoje.

„Pasaulio jaunių čempionatas Trakuose buvo didžiulis įvykis mums. Susilaukėme daug gerų atsiliepimų iš Tarptautinės irklavimo federacijos (FISA), - sakė D. Pavilionis. - Gaila, kad mūsų jaunių rinktinė nebuvo pati stipriausia, bet perspektyvus mergaičių duetas sustartavo labai gerai. Mes dar nesame tiek užaugę, kad kiekvienais metais sukomplektuotume naujas komandas. Jeigu kasmet du-trys perspektyviausi irkluotojai papildo Lietuvos jaunimo ar suaugusių rinktinės, tai yra geras rezultatas“.

Po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių LIF dar bent metams pratęsė sutartį su rinktinės konsultantu italu Džovaniu Postilijone (Giovanni Postiglione). Tikimasi, kad smarkiai prie Lietuvos irkluotojų pergalių prisidedantis specialistas ir toliau padės ne tik irkluotojams, bet ir visai LIF bendruomenei.

„Kol jis sutinka, mes tęsime darbą kartu. Jis įvedė visą struktūrą ne tik rinktinės pasiruošime, bet ir federacijos veikloje. Būtų puiku, jeigu kartu tęstume darbą iki pat olimpinių žaidynių, bet žinome, kad ji turi daug pareigų, pernai tapo FISA besivystančių šalių plėtros direktorato vadovu, o amžius jau ne 20-30 metų, todėl jis bet kada gali nuspręsti sumažinti krūvį. Kol kas jis mato mūsų perspektyvą, pajėgius mūsų irkluotojus ir tęsia darbą, kuris yra labai didelė parama Lietuvos irklavimui“, - pabrėžė D. Pavilionis.

Lietuvos čempionate, kaip ir tikėtasi, nesunkiai pergales skina labiausiai tituluoti šalies irkluotojai, tačiau pasak LIF prezidento, vien jų dalyvavimas yra naudingas šalia startuojantiems jauniems sportininkams.

„Lietuvos čempionatas yra svarbiausios varžybos mūsiškiams mūsų šalyje. Gražu, kad čempionate dalyvauja visa suaugusių rinktinė, kuri jaunimui suteikia didžiulį stimulą. Kai takelyje startuoji šalia olimpiniais prizininkais, pasaulio bei Europos čempionais, tai tikrai gauni papildomos motyvacijos“, - pridūrė D. Pavilionis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite