Angle down Atgal

Lietuvos garbę Čempionų lygoje ginsiantis Šilalės klubas: „Žiūrovais tikrai nebūsime!“

Spalio 12-20 dienomis Kretos saloje vyks Socca Pasaulio mažojo futbolo čempionatas, kuriame dalyvaus ir Lietuvos mažojo futbolo rinktinė, tačiau žymiai greičiau bus galima stebėti ir kito tarptautinio turnyro rungtynes, kuriame irgi turėsime atstovus iš Lietuvos.

Tai Socca tarptautinės federacijos organizuojamas klubinis Čempionų lygos turnyras, kuris vyks rugsėjo 5-8 dienomis Slovėnijos mieste Maribore.

Lietuvos garbę šiame čempionate gins 2018 metų Lietuvos mažojo futbolo čempionato nugalėtojai FK „Šilalė-Prolain“.

Šiais metais Socca Čempionų lygoje iš viso varžysis 24 komandos iš 22 skirtingų miestų, įsikūrusių 16-oje valstybių. Miestai šiame turnyre yra atskirai pabrėžiami, kadangi kiekviena komanda turi atstovauti ne tik šaliai, bet ir konkrečiam miestui.

Dėl prestižinio mažojo futbolo trofėjaus varžysis net trys Graikijos komandos, po dvi Airijos, Kroatijos, Bulgarijos, Slovėnijos, Lenkijos ir Vengrijos komandas, o kitos šalys turės po vieną atstovą.

Tarp tokių šalių yra ir Lietuva, o FK „Šilalės“ ekipai žaisti Čempionų lygoje yra garbės reikalas.

„Kas supranta futbolą, tai turbūt žino, kad Lietuvoje tokios išvykos yra retenybė. Visi be galo laukiame Socca Čempionų lygos turnyro ir kiekvienas gerbiantis futbolą turi trokšti žaisti tokiame turnyre“, – sakė FK „Šilalės“ vadovas Artūras Vazbys.

Prieš prasidedant Socca Čempionų lygai, visos 24 komandos burtų keliu buvo padalintos į šešias grupes po keturias. FK „Šilalė - Prolain“ ekipa, kaip ir Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca Pasaulio čempionate, pateko į C grupę, kur jie žais su Atėnų „Magkoufana“ (Graikija), Kapelos „Ekosen“ (Slovėnija) ir Budapešto „National Iron Team“ (Vengrija) komandomis.

„Mažajame futbole sunku įžvelgti favoritus, šiame sporte gali būti visko. Tik kiek žinau, Lenkija turi stiprias komandas, ne veltui jų ekipa ir gins čempionų vardą, tačiau išskirti kokių tai varžovų negalime ir žaisime su visais“, – teigė A. Vazbys.

Lenkijos komandas jis pabrėžė ne be reikalo. Būtent Lenkijos ekipa Torunės „Dynamik“ tapo praėjusių metų Čempionų lygos laimėtojai ir sieks šį trofėjų apginti.

Visgi grupių etape Šilalės miesto komanda Lenkijos ekipų išvengė, tačiau ne visi jų varžovai yra nežinomi. Praėjusiais metais Lietuvos garbę Čempionų lygoje gynęs Kauno FK „Arsenalas“ žaidė vienoje grupėje su Kapelos „Ekosen“ ekipa ir pralaimėjo jai rezultatu 1:2. Tai buvo vienintelė ekipa grupių etape, kuriai „Arsenalas“ pralaimėjo.

Prieš išvyką į Slovėniją FK „Šilalė - Prolain“ jau konsultavosi su kitomis Lietuvos ekipomis, kurios buvo žaidusios tokio rango turnyre.

„Kalbėjomės su „Eagle Team“, „El Dorado“ ir kitomis komandomis, kurios yra žaidusios tokiame turnyre. Kalbėjomės apie lygį, kaip ten viskas vyksta ir ko galime tikėtis“, – atskleidė FK „Šilalės“ vadovas.

A.Vazbys taip pat tikina, kad į Mariboro miestą jo komanda nevyks tiesiog sudalyvauti. Dešimt futbolininkų ir dar penkių žmonių palaikymo komandą su savimi pasiimantis FK „Šilalė - Prolain“ kolektyvas nori bent jau pakartoti FK „Arsenalo“ rezultatą – tai yra įveikti grupių etapą ir patekti į atkrintamąsias. Būtent tai praėjusiais metais padarė FK „Arsenalas“ ir FK „Šilalė“ nori perimti šią estafetę.

„Žiūrovų Slovėnijoje bus ir taip, tad mes tikrai neketiname tokiais būti. Vyksime atstovauti Lietuvai ir Šilalei. Bandysime pasirodyti garbingai ir pakartoti, o jei Dievas duos, ir pagerinti praėjusių metų FK „Arsenalo“ rezultatą“, – aiškų tikslą suformulavo A. Vazbys.

Dar nespėjus išvykti į Slovėniją, FK „Šilalė - Prolain“ spėjo sužaisti dvejas rungtynes Lietuvos mažojo futbolo čempionate ir tai, pasak A. Vazbio, buvo geriausias įmanomas pasiruošimas.

„Geriausias pasiruošimas buvo Lietuvos mažojo futbolo čempionato ketvirtajame etape. Visagine iškovojome vieną pergalę ir pasiekėme vienas lygiąsias. Vaizdas aikštėje buvo geras, tai esame nusiteikę pozityviai“, – užbaigė A. Vazbys.

FK „Šilalė - Prolain“ rungtynių grafikas Socca Čempionų lygos grupių etape:

Rugsėjo 5 d. (ketvirtadienis), 17:00: Atėnų „Magkoufana“ – FK „Šilalė - Prolain“

Rugsėjo 6 d. (penktadienis), 11:00: FK „Šilalė - Prolain“ – Kapelos „Ekosen“

Rugsėjo 6 d. (penktadienis), 16:00: FK „Šilalė - Prolain“ – Budapešto „National Iron Team“

Lietuvos mažojo futbolo asociacijos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite