Lietuvos futbolininkės pralaimėjo šveicarėms

pexels.com nuotr.
Reporteris Rasa Etaplius žurnalistas

Šafhauzene vykusiose Europos moterų futbolo čempionato atrankos H grupės turnyro antrosiose rungtynėse antradienį Lietuvos rinktinė 0:4 (0:1) pralaimėjo 18-ą vietą FIFA reitinge užimančiai Šveicarijos ekipai.

Aikštės šeimininkės pademonstravo savo meistriškumą, tiesa, pirmojo kelinio metu joms pavyko tik kartą rezultatyviai įveikti lietuvių gynėjų užtvaras.

Septintą minutą šveicarės susikūrė pirmą progą pasižymėti, bet Noellės Maritz smūgiuotą kamuolį sučiupo Greta Lukjančukė. Sėkmę atliekant baudos smūgius mėgino Sandy Maendly bei Ramona Bachmann.

„La Nati“ įsiveržė į priekį 19 min., kai po kampinio apmaudžiai kamuolį į savus vartus nukreipė Milda Liužinaitė. 20 min. puikų šansą padvigubinti persvarą turėjo Fabienne Humm, bet smūgiavo tiesiai į G. Lukjančukę. Pastarosios meistriškumas gelbėjo Lietuvos rinktinę, kuomet smūgius atliko N. Maritz, R. Bachmann ir Ana Maria Crnogorčevič. 37 min. Dovilė Gailevičiūtė atliko smūgį į Gaelės Thalmann gintus vartus.

Po pertraukos žaidimo braižas smarkiai nesiskyrė, tačiau šveicarėms pavyko dažniau atlikti smūgius į lietuvių vartus. 47 min. F. Humm galva nukreipė kamuolį į vartus po N. Maritz perdavimo iš dešiniojo krašto. 68 min. po individualaus reido pasižymėjusi šveicarių kapitonė R. Bachmann pakėlė stadiono žiūrovus ant kojų. 75 min. įspūdingą „seivą“ atliko G Lukjančukė, atrėmusi Rahel Kiwic smūgį galva. 80 min. paskutinį susitikimo įvartį pelnė A. M. Crnogorčevič.

Lietuvos rinktinė kitas H grupės rungtynes sužais spalio 4-ąją Šiauliuose ir vėl susitiks su Šveicarijos atstovėmis.