Sportas2019 m. Birželio 15 d. 20:53

Lietuvos futbolininkės Baltijos taurės turnyrą pradėjos pergale prieš estes

Lietuva

88007

Lolitos Žižytės ir Ritos Mažukėlytės įvarčiai antrajame kėlinyje padėjo Lietuvos moterų futbolo rinktinei Baltijos taurės turnyro pirmosiose rungtynėse nugalėti Estijos komandą 2:0, skelbia Lietuvos futbolo federacija (LFF).

Balduonės stadione vykusių rungtynių jau pirmąją minutę smūgį iš tolimos distancijos atliko jaunoji puolėja Rimantė Jonušaitė, kuri šeštadienį daugiausiai kėlė problemų varžovių gynybai. 36 min. lietuvės sukūrė puikią progą pasižymėti, tačiau R. Jonušaitės galva smūgiuotą kamuolį sučiupo vartininkė Getriin Strigin. Estės savo momentą sukūrė 44 min., kai Emma Treiberg išbėgo prie Gretos Lukjančukės ginamų vartų, tačiau nukreipė kamuolį virš skersinio.

Antrajame kėlinyje lietuvės kontroliavo žaidimą, nepalikdamos estėms galimybių kurti grėsmingų atakų. 49 min. R. Jonušaitė surengė reidą kairiuoju kraštu, o smūgį savo koja suspėjo atremti esčių vartininkė. Po dviejų minučių ta pati puolėja atliko dar vieną grėsmingą smūgį.

Mūsiškių įvarčius pelnė žaidėjos, pasirodžiusios po keitimų. 78 min. po standartinės padėties kamuolį perėmė Lolita Žižytė ir gudriai atliko smūgį į kairįjį vartų kampą. Susitikimo pabaigoje, 89 min. Rita Mažukėlytė nuginklavo esčių vidurio gynėją ir vartininkę bei padvigubino lietuvių persvarą.

Finalinė Baltijos taurės turnyro dvikova vyks rytoj nuo 15 valandos Rygos Arkadijos stadione. Latvijos rinktinė estes nugalėjo rezultatu 3:0, tad siekiant pirmosios vietos lietuvės turės nugalėti turnyro šeimininkes.

Startinė Lietuvos rinktinės sudėtis: Greta Lukjančukė, Liucija Vaitukaitytė, Rimantė Jonušaitė, Algimantė Mikutaitė, Dovilė Gailevičiūtė, Judita Sabatauskaitė, Simona Veličkaitė, Samanta Karasiovaitė, Vestina Neverdauskaitė, Milda Liužinaitė, Oksana Imanalijeva. Atsargoje: Klaudija Savickaitė, Meda Šeškutė, Paulina Sarkanaitė, Gabija Toropovaitė, Laura Ruzgutė, Rita Mažukėlytė, Anika Kyžaitė, Gabija Gedgaudaitė, Paulina Narbutaitė, Kamilė Vaičiulaitytė, Lolita Žižytė, Loreta Rogačiova.