Lietuvos futbolininkai tuščiame stadione pralaimėjo rumunams

Lietuva
EPA-ELTA nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Futbolo Tautų lygos turnyro C diviziono 4 grupės rungtynėse šeštadienį Lietuvos rinktinė išvykoje 0:3 (0:1) pralaimėjo Rumunijos komandai ir patyrė penktąją nesėkmę iš eilės.

Lyginant su paskutinėmis rungtynėmis su Juodkalnija, Lietuvos startinėje sudėtyje įvyko penki pasikeitimai. Po daugiau nei trijų metų pertraukos nacionalinės komandos marškinėlius apsivilko Gratas Sirgėdas, o debiutavo - Domantas Šimkus. Į startinį vienuoliktuką sugrįžo Egidijus Vaitkūnas ir Edvinas Girdvainis, o Deimantas Petravičius statinėje sudėtyje žaidė pirmą kartą nuo 2016 metų kovo.

Tuščiame stadione saujelės fanų palaikoma Lietuvos komanda rungtynes pradėjo pasitikėdama savimi ir kontroliavo kamuolį, bet rumunai išsiveržė į priekį pirmoje pavojingoje atakoje. 7 minutę Georghe Puscas sulaukė perdavimo baudos aikštelės centre ir tiksliai smūgiavo į dešinį vartų kampą.

Įvarčio autorius kėlė problemų svečių gynybai ir vėliau - 14-ą minutę po slalomo prie baudos aikštelės jis pavojingai pataikė kamuolį į virpstą, bet lietuviai pavojų neutralizavo.

30-ą minutę Lietuvos vartininkas Ernestas Šetkus puikiai susitvarkė su pavojumi prie savo vartų. Claudio Keseru atliko klastingą smūgį į vartų kampą, bet lietuvių vartininkas atletiškai blokavo smūgį.

Kėliniui persiritus į antrą pusę, suaktyvėjo Lietuvos rinktinės veiksmai puolime. 39-ą minutę Arvydas Novikovas išprovokavo pražangą prie baudos aikštelės linijos dešiniajame krašte. Jis pats ryžosi atlikti smūgį ir buvo arti tikslo - kamuolys praskriejo šiek tiek virš skersinio.

Po pertraukos rumunams vėl pavyko įmušti greitą įvartį. Kairiajame atakos krašte prasiveržęs Nicolae Stanciu atliko stiprų šūvį į vartus. Nors E. Šetkus smūgį atrėmė, pirmasis prie kamuolio prišokęs C. Keseru pasiuntė jį į tuščius vartus.

Lietuvos ekipa bandė ieškoti galimybių varžovų aikštės pusėje, bet šeimininkų gynyba nesuteikė daug progų nei lietuviams atakuojant krašte, nei centre.

65-ą minutę Rumunija pelnė trečią įvartį. N. Stanciu baudos aikštelėje tiksliai smūgiavo į kairįjį kampą.

E. Jankauskas atliko du keitimus - aikštėje pasirodė Darvydas Šernas, Vykintas Slivka ir Donatas Kazlauskas.

88-ą minutę lietuviai liko žaisti dešimtyje. Už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas A. Novikovas.

Iki rungtynių pabaigos rezultatas nepakito - Rumunija iškovojo pergalę 3:0. Tokia rungtynių baigtis reiškia, kad lietuviai nepakils iš UEFA Tautų lygos C diviziono 4 grupės ketvirtos vietos.

Lapkričio 20 d. Lietuvos rinktinė užbaigs šį Tautų lygos sezoną rungtynėmis Belgrade su Serbijos nacionaline komanda.

Rungtynių statistika:

Rumunija - Lietuva 3:0 (1:0)

Ilie Oana stadionas, Ploještis

Teisėjas - Marco Guida (Italija)

Įvarčiai: 7 min. G. Puscas (1:0), 47 min. C. Keseru (2:0), 65 min. N. Stanciu (3:0)

Įspėti: 25 min. N. Bancu (Rumunija), 35 min. G. Puscas (Rumunija), 44 min. A. Novikovas (Lietuva).

Pašalintas: 88 min. A. Novikovas (Lietuva).

Lietuvos sudėtis: Ernestas Šetkus, Edvinas Girdvainis, Artūras Žulpa, Egidijus Vaitkūnas, Arvydas Novikovas, Domantas Šimkus (65 min. Vykintas Slivka), Deimantas Petravičius (80 min. Donatas Kazlauskas), Modestas Vorobjovas, Gratas Sirgėdas, Fedor Černych (73 min. Darvydas Šernas), Rolandas Baravykas.