Angle down Atgal

Lietuvos didžiosios ligoninės kartu vystys informacines sistemas

Pirmą kartą Lietuvoje įgyvendinamas jungtinis penkių ligoninių projektas dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų informacinių sistemų vystymo ir priežiūros paslaugų.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, Respublikinė Vilniaus bei Klaipėdos universitetinės ligoninės, Klaipėdos jūrininkų ligoninė bei Vilniaus universiteto ligoninė Žalgirio klinika balandį pasirašė partnerystės sutartį, siekdamos taupyti lėšas ir racionaliai išnaudoti bendrus resursus. Nuo šiol šios gydymo įstaigos kartu modernizuos bei vystys ligoninėse naudojamas informacines sistemas.

„Suvieniję pastangas ir resursus, ne tik taupysime lėšas, bet ir pasieksime geresnių rezultatų, - bendru projektu džiaugiasi Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius. - Įsivaizduokite, kiek lėšų sutaupysime, informacines sistemas diegdami ir tobulindami kartu, o ne visos 5 ligoninės atskirai“.

Pasak Kauno klinikų Informacinių technologijų tarnybos vadovo Giedriaus Leimono, kooperuojant darbus ir žinias IT srityje, galima pasiekti maksimaliai gerą rezultatą, vystant ligoninių informacines sistemas.

„Kadangi visos ligoninės, pasirašiusios jungtinės veiklos sutartį, naudoja tokios pačios platformos informacines sistemas, jas tobulinti drauge yra ir ekonomiškai naudinga, ir efektyvu. Projekto metu nemažas dėmesys bus skiriamas moderniausioms IT sistemoms, BDAR bei kitoms šiuolaikinėms tendencijoms. Sieksime, kad ligoninių informacinėse sistemose būtų įdiegta saugos ir funkcionalumo darna“, - sakė G. Leimonas.

Kauno klinikos, kaip projektą iniciavusi institucija, partnerių vienbalsiai išrinkta pagrindiniu partneriu, koordinuos procesus ir įgyvendins projektą visą jo laikotarpį. Strateginius sprendimus dėl informacinių sistemų tobulinimo priims visų 5 ligoninių atstovai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite