Lietuvos čempionės užtikrintai apgynė tvirtovę prieš vilnietes

Vilius Dambrauskas Etaplius žurnalistas

Antrą pergalę 2020 metų moterų A lygos čempionate iškovojo Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės, rungtyniavusios savo žiūrovų akivaizdoje.

Šiaulių miesto savivaldybės centriniame stadione šiaulietės 9:1 (3:1) pranoko Vilniaus MFA “Žalgiris-MRU” vienuolikę, kuriai tai buvo pirmosios rungtynės šiose pirmenybėse.

Įvarčiai:

“Gintra-Universitetas”:R.Jonušaitė ir J.Ayers po 3, J.Čubrilo – 2, M.Gibson – 1.

Sudėtis: M.Šeškutė, V.Neverdauskaitė, A.Keene (46′ min. L.Rogačiova), A.Mikutaitė, P.Sarkanaitė (46′ min. M.Davidson), D.Gailevičiūtė, G.Toropovaitė, M.Gibson, J.Čubrilo, J.Ayers, R.Jonušaitė.

Susitikimą “Gintros-Universiteto” futbolininkės pradėjo vangokai. Pirmosiomis rungtynių akimirkomis drąsiai besijautusios viešnios iš Vilniaus neleido lengvai kontroliuoti kamuolio aikštės šeimininkėms ir tai kiek išmušė iš vėžių.

Vis tik prabėgus dar kelioms minutėms varžovių gynyba jau ėmė braškėti, o savo šansais atidaryti rungtynes įvarčiu nepasinaudojo Jelena Čubrilo bei Jessica Ayers. Tiesa, būtent pastaroji pralaužė ledus bei 13-ąją susitikimo minutę išvedė saviškes į priekį – 1:0.

Netikėtas mačo posūkis įvyko 30-ąją minutę, kai neapdairiai sužaidus Šiaulių ekipos kapitonei buvo paskirtas 11 metrų baudinys į šeimininkių vartus. Jį šaltakraujiškai realizavo Ugnė Lazdauskaitė ir rezultatas tapo lygus – 1:1.

Švieslentėje tokie skaičiai degė vos 3 minutes. “Gintrai-Universitetui” persvarą sugrąžino techniškai sužaidusi Jelena Čubrilo – 2:1. Prieš pertrauką Rimanto Viktoravičiaus kariaunai pavyko dar kartą nuginkluoti varžovių vartus – 38-ąją minutę tiksliu smūgiu pasižymėjo Rimantė Jonušaitė – 3:1.

Po pertraukos “Gintros-Universiteto” treneris atliko porą keitimų ir atliko korekcijų žaidybinėje schemoje. Tai davė vaisių jau pirmomis antro kėlinio akimirkomis. Čia pat savo šansais pasinaudojo ta pati R.Jonušaitė ir J.Ayers ir rezultatas jau tapo triuškinančiu – 5:1.

Palūžusioms vilnietėms antroje kėlinio dalyje jėgos seko vis labiau, o Lietuvos čempionės pelnė dar 4 įvarčius be atsako bei šventė rezultatyvią pergalę – 9:1.

Primename, kad kitas rungtynes A lygoje Šiaulių klubas žais ateinančią savaitę, birželio 14-ąją, sekmadienį 13 val. prieš “Kauno Žalgirio” futbolininkes. Susitikimas vyks Šiaulių miesto savivaldybės centriniame stadione, įėjimas – nemokamas.