Lietuvos bėgikėms nepavyko patekti į pasaulio jaunimo čempionato finalą

Lietuva
Reporteris Viktorija Etaplius žurnalistas

Lietuvos atstovėms nepavyko patekti į Tamperėje (Suomija) vykstančio 17-ojo pasaulio jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato merginų 400 m barjerinio bėgimo finalą.

18-metė Gabija Galvydytė pirmajame pusfinalio bėgime ketvirtadienį finišavo aštunta. Ji nuotolį įveikė per 58,88 sek. ir pagerino sau pačiai priklausiusį Lietuvos jaunimo rekordą. 18-metė Rūta Okulič-Kazarinaitė trečiajame bėgime buvo septinta (59,83 sek.).

Bendrojoje įskaitoje G. Galvydytei atiteko 16-oji vieta, o R. Okulič-Kazarinaitei - 21-oji.

Pusfinalyje startavo 23 bėgikės. Į finalą pateko 1-2 vietas trijuose pusfinalio bėgimuose užėmusios sportininkės ir dar dvi greičiausios iš likusių atlečių.

Septynkovės varžybose Lietuvos atstovė Urtė Bačianskaitė po trijų rungčių pakilo į 20-ąją vietą. 17-metė lietuvė turi 2365 taškus.

Pirmauja 2785 taškus surinkusi britė Niamh Emerson.

U. Bačianskaitė pirmojoje rungtyje - 100 m barjeriniame bėgime - ketvirtadienį pagerino asmeninį rekordą (15,16 sek.) ir tarp 26 dalyvių užėmė 24-ąją vietą, šuolių į aukštį varžybose įveikė 1 m 62 cm ir buvo 21-a, o rutulio stūmime užėmė antrąją poziciją (13 m 87 cm).

Septynkovininkės ketvirtadienį dar varžysis 200 m bėgime.