REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2021 m. Spalio 22 d. 06:30

Lietuvos bankas: dešimtadalis šalies fintech įmonių kelia pinigų plovimo rizikų

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


191629

Maždaug dešimtadalis Lietuvoje registruotų finansų technologijų (fintech) įmonių neturi nė vieno kliento Europos Sąjungos (ES) valstybėse, todėl jos susiduria su padidinta pinigų plovimo rizika, teigia Lietuvos bankas (LB).

LB valdybos narys Simonas Krėpšta ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė, kad centrinis bankas nekeičia pozicijos dėl tolesnės fintech plėtros šalyje, tačiau ragina šį verslą būti atsakingesniu.

„Apie dešimtadalis fintech įmonių neturi nė vieno kliento ES valstybėse, o tai kelia papildomų klausimų ir pinigų plovimo rizikas“, – tvirtino S. Krėpšta, pabrėžęs, kad didžioji dalis šalyje dirbančių fintech bendrovių veikia sklandžiai.

Pasak S. Krėpštos, Lietuvos bankas yra suinteresuotas ilgalaike fintech sėkme, tačiau pageidautų, kad sektorius „bręstų“, o įmonių verslo modelis turėtų aiškią idėją.

„Mus neramina, kad penktadalis sektoriaus įmonių net nėra suformavę personalo, kurie valdytų rizikas“, – teigė S. Krėpšta, kuris LB valdyboje yra atsakingas už fintech priežiūrą.

LB duomenimis, šių metų pirmąjį pusmetį bendra fintech įmonių atliktų mokėjimo operacijų suma siekė 121,8 mlrd. eurų – 5,7 karto daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Įmonės iš licencinės veiklos gavo 208,2 mln. eurų pajamų – 5,1 karto daugiau ne pernai sausį-birželį, 94 proc. šių pajamų teko elektroninių pinigų, 6 proc. – mokėjimo įstaigoms.

Birželio pabaigoje Lietuvoje veikė 86 elektroninių pinigų ir 54 mokėjimo įstaigos. LB šiuo metu nagrinėja daugiau kaip 30 paraiškų gauti elektroninių pinigų ar mokėjimo įstaigų licencijas.

 

BNS



REDAKCIJA REKOMENDUOJA