REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Birželio 15 d. 12:52

Lietuvoje lankosi NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume vadas

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


6818

Birželio 15 d. Vilniuje Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas susitiko su darbo vizitu į Lietuvą atvykusiu NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume vadu generolu Salvatore Farina.


Foto galerija:

dsc-0002.jpg
dsc-0006.jpg

Susitikime generolai aptarė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės veiklą Lietuvoje, jos integraciją į šalies ginkluotos gynybos planus ir panaudojimo galimybes krizės ar karinio konflikto atveju.

„Generolas Farina pritarė, kad rengiantis ginkluotajai šalies gynybai pagal penktąjį NATO straipsnį yra svarbu, jog visi nacionaliniai ir tarptautiniai pajėgumai, tokie kaip priešakinės NATO pajėgos, JAV pajėgos Europoje ir NATO greitojo reagavimo pajėgos, būtų susinchronizuoti ir patikrinti veikiant kartu. Todėl tikiuosi, kad ateityje matysime dar daugiau integruojančių, kuo realesniais scenarijais paremtų, karinių pratybų mūsų regione“, – po susitikimo sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas.

Planuojama, birželio 15-16 d. lankydamasis Lietuvoje, gen. S. Farina taip pat susitiks su Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininku generolu majoru Vitalijumi Vaikšnoru, NATO Jungtinių pajėgų vadavietei Briunsume operaciškai pavaldžios Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir jai priskirtos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadovybe bei kariais.

Svečias planuoja apsilankyti ir tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas 2017“, kurios yra Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstančių pratybų „Saber Strike“ (liet. „Kardo kirtis“ ) dalis. Generolas S. Farina stebės, kaip Suvalkų ruože pratybų „Geležinio vilkas“ dalyviai treniruosis drauge veikti su NATO padaliniais, atvykstančiais iš Lenkijos.

Brunsume (Nyderlanduose) įsikūrusi NATO Jungtinių pajėgų vadavietė yra atsakinga už vadovavimą NATO misijai Afganistane „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support) ir budinčioms NATO greitojo reagavimo pajėgoms. Be to, ji užtikrina ryšį tarp NATO valdymo ir karinių pajėgų struktūrų.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA