Angle down Atgal

Lietuvoje dėl koronaviruso stebimi beveik 800 žmonių

Šiuo metu dėl koronaviruso Lietuvoje stebimi 790 žmonių, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Kaip teigė ji, pirmadienį, nusileidus dviem lėktuvams iš Italijos, buvo apklaustas 251 skridęs keleivis.

„Vakar buvo sutikti du lėktuvai iš Italijos paveiktų regione – vienas Vilniuje, kitas Kaune. (...) Kiekvienas keleivis buvo nukreiptas į atskiras zonas tiek Vilniuje, tiek Kaune. Vilniuje dirbo mūsų apie 25 specialistus (...), Kaune buvo irgi netoli 40. Tai pajėgos buvo didelės (...). Apklausti buvo 251 keleivis per abu oro uostus, užpildytos keleivių kortelės, turimi visi kontaktiniai duomenys (...). Išmatuota visiems jiems kūno temperatūra, naudoti termovizoriai. Taip kad nuo vakar jie pradėti naudoti. Taip pat suteiktos rekomendacijos tiek žodžiu, tiek raštu, ką daryti“, – antradienį spaudos konferencijoje žurnalistams sakė ji.

Pasak R. Lingienės, keleiviams pasiūlyta vengti bet kokių socialinių kontaktų.

„Visiems šiems keleiviams buvo pasiūlyta vengti socialinių kontaktų – pasilikti namuose, dirbti per nuotolį, jei taip neįmanoma, kreiptis į NVSC dėl nedarbingumo gavimo“, – teigė NVSC Vilniaus departamento direktorė.

R. Lingienės teigimu, šiuo metu NVSC stebi 790 žmonių.

„Vakar dienos abiejų lėktuvų keleiviai, taip pat reikia paminėti tuos, kurie užpildė anketas ir kitais būdais atvyko į Lietuvą. 88 atvykusiems iš Kinijos dar nepasibaigęs 2 savaičių inkubacinis laikotarpis. Tai tiek žmonių mes stebime“, – pridūrė ji.

Anot jos, šiuo metu dėl nedarbingumo NVSC sulaukė 88 žmonių kreipimosi.

ELTA primena, kad vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė po pirmadienį įvykusio Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio pranešė, kad Vyriausybei siūloma prevencijos sumetimais dėl koronaviruso skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite