Angle down Atgal

Lietuvoje balsavę ukrainiečiai prezidento rinkimuose palaikė V. Zelenskį

Lietuvoje balsavę ukrainiečiai prezidento rinkimuose sekmadienį palaikė komiką Volodymyrą Zelenskį, kuriam balsą atidavė daugiau nei pusė balsavusiųjų.

Kaip BNS informavo Rinkimų komisijos atstovė Natalija Dapkienė, už V. Zelenskį balsavo 252 ukrainiečiai arba 53 proc. balsavusiųjų, o dabartinį prezidentą Petro Porošenką palaikė 215 balsavusiųjų – 45 proc.

„Pirmame ture rinkėjai labiau palaikė dabartinį prezidentą P. Porošenką, tačiau antrame ture situacija pasikeitė – V. Zelenskis laimėjo užtikrintai“, – sakė N. Dapkienė.

Pirmame ture P. Porošenką palaikė 165 Lietuvoje balsavę ukrainiečiai arba 38 proc., o už V. Zelenskį balsavo 127 žmonės arba 29 proc. rinkėjų.

Teigiama, kad sekmadienį vykusiame antrame rinkimų ture rinkėjai buvo kiek aktyvesni nei per pirmąjį turą. Iš viso sekmadienį balsavo 477 ukrainiečiai arba 16 proc.

„Antrame ture Lietuvoje balsavę ukrainiečiai buvo šiek tiek aktyvesni – pirmame ture aktyvumas siekė 15 proc., o antrame ture – 16 proc. Kaip ir pirmame ture, aktyviausiai balsavo jaunimas ir jaunos šeimos, taip pat buvo ir pensininkų“, – teigė N. Dapkienė.

Balsuoti Lietuvoje užsiregistravę buvo kiek daugiau nei 3 tūkst. ukrainiečių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite